Fundacja Aflofarm z kampanią antynikotynową
  • 1
  • 0
12.01.2018

Fundacja Aflofarm z kampanią antynikotynową

Fundacja Aflofarm rozpoczęła ogólnopolską kampanię „Nie spal się na starcie”. Głównym celem akcji jest zapobieganie nałogowi nikotynowemu wśród młodzieży.

Akcja „Nie spal się na starcie” prowadzona jest przez fundację należącą do firmy Aflofarm Farmacja Polska. Adresatem kampanii jest młodzież w wieku 12–16 lat. Działania zainaugurowała konferencja prasowa, podczas której zaprezentowany został film edukacyjny będący osią komunikacji.

Głównym celem akcji jest promowanie zdrowego trybu życia, budowanie świadomości wśród młodzieży na temat szkodliwości palenia i postaw dbania o własne zdrowie oraz odpowiedzialności za nie. Poprzez edukacyjny film i nasze działania chcemy pokazać młodym osobom, że nie warto sięgać po pierwszego papierosa i wpadać w sidła nałogu, który może w sposób znaczący wpłynąć na nasze życie – mówi Jacek Furman, prezes Aflofarm Farmacja Polska.

Kampania rozpoczęła się 12 stycznia. Prowadzona będzie w głównych stacjach telewizyjnych. Ambasadorami akcji i jednocześnie bohaterami filmu są popularne wśród młodzieży osoby:

  • Natalia Lesz – piosenkarka i aktorka,
  • Siostry ADiHD – prezenterki 4Fun.tv, właścicielki marki Fit and Jump,
  • Izabela Krzan – Miss Polonia,
  • Jan Dratwicki – Mister Polski,
  • Maciej „Gleba” Florek – juror „You Can Dance”, tancerz i choreograf.

Materiały edukacyjne, w tym konspekty lekcji dla nauczycieli, można znaleźć na specjalnie stworzonej stronie www.niespalsienastarcie.pl. Ważną częścią działań zaplanowanych na najbliższe tygodnie jest również konkurs dla młodzieży. Zadaniem uczestników jest nakręcenie kontynuacji filmu edukacyjnego, w którym pokazane będą powody, dla których nie warto rozpoczynać palenia. Zwycięzcy mogą wygrać 10 tys. zł oraz kamery Go Pro.

Koncepcja, strategia i kreacja zostały przygotowane przez Fundację Aflofarm. Planowaniem i zakupem mediów zajmuje się Starcom. Patronami instytucjonalnymi kampanii są: Instytut Zdrowia Narodowego Centrum Zdrowia Publicznego i Higieny, Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna.

12 stycznia 2018

Reklama
Czytaj także
Reklama