Firma Columbus Energy upraszcza nazwę i wchodzi na nowe obszary rynku
AdvertisementAdvertisement
  • 1
  • 3
13.10.2020

Firma Columbus Energy upraszcza nazwę i wchodzi na nowe obszary rynku

Columbus Energy to jeden z czołowych dostawców paneli fotowoltaicznych. Podczas Carbon Footprint Summit w Krakowie ogłosił zmiany w identyfikacji wizualnej oraz wejście na rynek elektromobilności.

Firma upraszcza nazwę. Dotychczasowa identyfikacja Columbus Energy od teraz zostaje skrócona do Columbus. Oprócz inwestycji w nowe technologie do rozwoju fotowoltaiki, zamierza poszerzyć swoje działania w obszarze elektromobilności. 9 października Columbus zaprezentował swoją linię ładowarek do samochodów elektrycznych – od technologii wolnego ładowania 2×22 kW prądem zmiennym, przez 30 kW i 60 kW ładowane prądem stałym, po superszybką ładowarkę 360 kW z systemem rozproszonych punktów ładowania połączonych ze sobą.

– Rozpoczynamy sprzedaż ładowarek dla biznesu – od tych najbardziej dostępnych dla niskich przyłączy energetycznych, po hub’y z superszybką ładowarką 360kW. To, co jest przewagą w naszej ofercie, to przede wszystkim możliwość zakupu systemu 50/50, gdzie Columbus pokrywa połowę kosztów systemu. Zyskami też dzielimy się po równo – mówił podczas prezentacji Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy SA. Zaprezentował też nowe kierunki rozwoju Grupy:

– Dzisiaj zmieniamy nazwę firmy z Columbus Energy po prostu na Columbus. Wszyscy w organizacji czujemy, że ta firma będzie obecna nie tylko w sektorze energetycznym; mamy dużo ambitniejsze plany, które ukonstytuujemy nową strategią w połowie przyszłego roku. Dzisiaj jesteśmy obecni w sektorze fotowoltaiki rozproszonej, mocno rozwijamy portfel farm fotowoltaicznych, czyli akumulujemy aktywa, z których energię będziemy mogli dostarczać klientom. Zainwestowaliśmy też w Saule Technologies, czyli w perowskity, i w Nexity Global, czyli w elektromobilność
.

  • 3

Nowe logo firmy Columbus Energy

Dotychczasowe logo firmy Columbus Energy

Ładowarki – rozszerzenie biznesu spółki

13 października 2020