Fikcyjna modelka promuje krem z tłuszczu tygrysa – akcja WWF Polska
  • 0
  • 1
16.10.2014

Fikcyjna modelka promuje krem z tłuszczu tygrysa – akcja WWF Polska

Pemburu Haram – fikcyjna malezyjska modelka i aktorka – promowała wprowadzenie na rynek kremu 3200. Informacje na temat produktu rozesłano do mediów oraz zamieszczono w Internecie. Reklama stanowiła prowokację WWF Polska. Miała zwrócić społeczną uwagę na problem zagrożonych wyginięciem tygrysów.

Jak wyjaśnia organizacja, 3200 to nie marka kremu, tylko liczba zagrożonych wyginięciem tygrysów. Tyle zwierząt żyje obecnie na wolności. W ciągu ostatnich stu lat populacja tygrysa zmniejszyła się o 95%. Zwierzęta zabijane są przez pemburu haram, co w języku malajskim oznacza kłusowników.

Rozpoczynając kampanię „#RatujTygrysy #PodajDalej”, WWF apeluje o pomoc dla zagrożonych wyginięciem drapieżnych kotów.

Tygrysy są zabijane dla skóry, kości, tłuszczu oraz innych części ciała, które wykorzystywane są w produkcji kosmetyków, suplementów diety i leków. Produkty te, pochodzące z nielegalnego handlu, trafiają również do Polski. Inny powód dramatycznego spadku populacji zwierząt to degradacja środowiska oraz związany z tym brak bazy pokarmowej.

Celem kampanii jest ochrona tygrysów z kompleksu leśnego Belum-Temengor w Malezji. Za pomocą systemu fotopułapek i specjalnych patroli WWF chce walczyć z kłusownictwem, nielegalną wycinką lasów i zapobiegać wielu innym zagrożeniom dla tygrysa.

Organizacja prosi o pomoc w dystrybuowaniu informacji o akcji. Zachęca m.in. do fotografowania się z kartką z hasłem „#RatujTygrysy #PodajDalej” i publikowania zdjęć w mediach społecznościowych.

Pomysł, kreacja i PR kampanii: agencja First Aid Communication.

  • 1

16 października 2014

Reklama
Reklama