„Fanpage Trends” – styczeń 2017. Robert Lewandowski powraca na szczyt
  • 0
  • 0
17.02.2017

„Fanpage Trends” – styczeń 2017. Robert Lewandowski powraca na szczyt

Kto był najpopularniejszy w styczniu 2017 r. na polskim Facebooku? Czy ten miesiąc, podobnie jak w minionych latach, upłynął pod znakiem WOŚP? Sotrender przygotował raport „Fanpage Trends”.

Największe profile na polskim Facebooku – „Fanpage Trends” styczeń 2017:

Wraz z początkiem roku firma odświeżyła raport. Najważniejsza zmiana dotyczy obowiązującej od trzech lat zasady, że w zestawieniach pojawiają się tylko profile mające więcej niż 50% fanów z Polski. Zmieniono to kryterium na kryterium języka – od tej pory profile komunikujące się przynajmniej w 10% po polsku uznawane są za polskie.

Najważniejszą tego konsekwencją jest powrót piłkarzy występujących w ligach zagranicznych, w tym Roberta Lewandowskiego, który do tytułu najpopularniejszego Polaka na Instagramie może dołożyć tytuł najpopularniejszego Polaka na Facebooku.

W piętnastce największych profili pojawił się także Jakub Błaszczykowski (na drugiej pozycji) oraz Łukasz Piszczek zamykający pierwszą dziesiątkę. Dawna trójka z Dortmundu znowu razem.

Jednocześnie Sotrender przypomina, że w raportach pojawiają się jedynie aktywne profile, stąd nieobecność Wojciecha Szczęsnego, bramkarz Arsenalu, który na Facebooku milczy od maja 2016 r.

Największe profile w kategorii FMCG – „Fanpage Trends” styczeń 2017
:

Kolejna nowość w raportach to zbiorcza kategoria – FMCG. Największą stroną w tej branży jest Tymbark, przed Coca-Colą i Małym Głodem. Najlepiej fanów angażują natomiast: Maybelline New York, J.A. Baczewski Vodka Monopolowa i E. Wedel.

Najszybciej rosnące profile na polskim Facebooku – „Fanpage Trends” styczeń 2017:

Najszybciej rosnące profile to dwa hity stycznia – „Ucho Prezesa” i San Escobar. Oba praktycznie od zera zdobyły setki tysięcy fanów. Nic w tym dziwnego. Sprawą San Escobar żył w grudniu i styczniu cały Internet, a fenomen „Ucha Prezesa” już dawno wykroczył poza YouTube i dotarł nawet do ośrodków władzy.

  • 3

17 lutego 2017

Reklama
Reklama