Facebook zamyka Lasso
  • 0
  • 1
3.07.2020

Facebook zamyka Lasso

10 lipca Facebook ma zamknąć Lasso. Ta konkurencyjna względem TikToka aplikacja nigdy nie cieszyła się szczególną popularnością.

Użytkownicy otrzymali powiadomienie push z informacją, że aplikacja zostanie zamknięta. Udostępniono im również proste instrukcje pobierania opublikowanych już filmów.

Aplikacja Lasso została wprowadzona w listopadzie 2018 r. Można ją było pobrać zarówno na Androida, jak i iOS. Według twórców służyła do ułatwiania tworzenia i udostępniania krótkich filmów z zabawnymi efektami. Wideo można było udostępnić także na Facebooku.

Niestety, integracja z Facebookiem nie wystarczyła, by przyciągnąć lojalną bazę użytkowników konkurenta. Aplikacja nigdy nie była w stanie dorównać TikTokowi, który od połowy kwietnia jest jedną z najpopularniejszych darmowych aplikacji w USA. Tymczasem Lasso w ogóle nie zaistniało na listach popularności.

Facebook prawdopodobnie zamierzał zamknąć Lasso już od jakiegoś czasu. Moment wydaje się jednak niezbyt dobry. Pod koniec czerwca Indie zakazały 59 chińskich aplikacji, powołując się na obawy dotyczące bezpieczeństwa narodowego w związku ze wzrostem napięć między dwoma krajami. Wśród nich jest TikTok, który był wówczas jedną z najlepszych darmowych aplikacji w Indiach.

Źródło: www.mashable.com

  • 1
Facebook zamyka Lasso

Facebook zamyka Lasso

3 lipca 2020

2 lipca 2020