Facebook wycofa się z blokowania informacji od wydawców w Australii
  • 0
  • 1
23.02.2021

Facebook wycofa się z blokowania informacji od wydawców w Australii

23 lutego Facebook ogłosił, że przywróci treści informacyjne pochodzące od wydawców dla użytkowników w Australii – informuje stacja BBC. Platforma technologiczna zablokowała kilka dni temu możliwość publikowania wiadomości australijskich mediów. Miało to związek z toczącym się tam sporem na temat wprowadzanego prawa, które zmusiłoby Facebooka i Google do płacenia wydawcom za ich treści.

Jak powiedział australijski minister skarbu, Josh Frydenberg, Mark Zuckerberg obiecał mu, że Facebook wycofa się z blokowania newsów „w najbliższych dniach”. Według informacji BBC przedstawiciele Facebooka przyznali, że zostali uspokojeni w czasie ostatnich rozmów z rządem.

Rząd wyjaśnił, że zachowamy zdolność do decydowania, czy wiadomości pojawią się na Facebooku. Nie będzie to automatycznie przedmiotem przymusowych negocjacji. Doszliśmy do porozumienia pozwalającego nam wspierać wydawców, których wybierzemy, w tym małych i lokalnych – podkreślił Campbell Brown, wiceprezes globalnego partnerstwa wiadomości na Facebooku.

Źródło: www.iwp.pl za: www.bbc.com

  • 1
Facebook wycofa się z blokowania informacji

Facebook wycofa się z blokowania informacji

23 lutego 2021