Facebook Trends grudzień 2017 – sylwestrowa zabawa
  • 0
  • 7
12.01.2018

Facebook Trends grudzień 2017 – sylwestrowa zabawa

Grudzień na Facebooku był dość intensywny i bogaty w znaczące wzrosty i spadki w kilku kategoriach. Sotrender przygotował kolejną odsłonę raportu Facebook Trends.

Lewandowski poza podium
Grudzień był jednym z tych nielicznych miesięcy, kiedy najlepszy post w kategorii osoby nie należał do Roberta Lewandowskiego. Kto przejął pałeczkę? Reżyser Życia, który opublikował świąteczne wideo i podbił nim Facebooka.

Powrót KSW
Tuż przed świętami w Katowicach odbyła się 41. gala KSW. Wydarzenie odbiło się echem również na Facebooku. Profil KSW odnotował w tym serwisie wzrost o 99 pozycji i uplasował się na 7. miejscu w kategorii Marki (z przyrostem aktywnych użytkowników o 181%).

Również Popek, który brał udział w jednej z walk, wspiął się w rankingu osób o 21 pozycji.

Narzeczony na niby
O premierach filmowych jest zazwyczaj dość głośno w mediach społecznościowych. Tak było z „Listami do M. 3” kilka miesięcy temu, tak było też w grudniu w wypadku innej polskiej produkcji – filmu „Narzeczony na niby”. Wejdzie on na ekrany kin 12 stycznia.

W kategorii kultura i sztuka profil awansował o 632 pozycje z przyrostem aktywnych użytkowników o 1 085 167%.

Sylwestrowy szał
Grudzień to nie tylko święta, ale również sylwester. Jedna z gwiazd tegorocznej imprezy pod chmurką – Zenek Martyniuk i jego zespół Akcent – odnotował przyrost na poziomie 492% aktywnych użytkowników. Awansował o 229 pozycji w kategorii marki.

Profil marki Johnnie Walker odnotował przyrost na poziomie 930% zaangażowania fanów. Sylwestra nie wyobrażamy sobie również bez szampana – nie powinien więc dziwić awans profilu Moët & Chandon o 31 oczek w górę.

Połączone siły
W zestawieniu dużą zmianę w liczbie fanów odnotował także profil Samsung Polska. Mogło to być spowodowane połączeniem dwóch profili: Samsung Polska i Telefony Samsung.

12 stycznia 2018

Czytaj także
Reklama

11 stycznia 2018

Czytaj także
Reklama