Facebook i Instagram umożliwią ukrycie liczby polubień pod postem
  • 0
  • 1
27.05.2021

Facebook i Instagram umożliwią ukrycie liczby polubień pod postem

W 2019 r. Facebook rozpoczął testy opcji ukrywania liczby polubień na Facebooku i Instagramie. Teraz firma udostępni taką możliwość użytkownikom.

Początkowo pomysł ukrycia polubień miał na celu zminimalizowanie presji, jaką mogą odczuwać użytkownicy. Często internautom towarzyszył niepokój i zakłopotanie związane z postami, jeśli nie otrzymały one wystarczającej liczby polubień, aby uznać je za „popularne”.

Ta sprawa była szczególnie trudna dla młodszych użytkowników, którzy bardzo cenią to, co myślą o nich rówieśnicy. Do tego stopnia, że usuwali posty, które nie otrzymały wystarczającej liczby polubień. Zwłaszcza pogoń za polubieniami na Instagramie stworzyła środowisko, w którym ludzie publikują posty, aby zdobyć wpływ i rozgłos, co może być mniej autentycznym doświadczeniem.

W wyniku tej presji na osiąganie wyników niektórzy użytkownicy byli spragnieni bezpieczniejszej przestrzeni „wolnej od polubień”. Takiej, w której mogliby kontaktować się ze znajomymi lub szerszą publicznością bez próby zdobycia punktów popularności. To z kolei dało początek nowym zbiorom portali społecznościowych i aplikacji do udostępniania zdjęć, takich jak Minutiae, Vero, Dayflash, Oggl, Dispo czy Poparazzi.

Facebook i Instagram mogły całkowicie usunąć polubienia i skierować swoje sieci społecznościowe na nowy tor. Firma jednak szybko odkryła, że wskaźnik był zbyt głęboko zintegrowany z produktem, aby można go było całkowicie usunąć.

Jedną z kluczowych kwestii było to, w jaki sposób społeczność influencerów obecnie handluje polubieniami jako formą waluty, która pozwala wymieniać popularność online na oferty związane z markami i pracą. Usunięcie polubień niekoniecznie jest więc dobrą opcją dla tych użytkowników.

Ostatecznie firma Zuckerberga wprowadzi opcję „bez polubień” jako ustawienie kontrolowane przez użytkowników na obu platformach. Na Instagramie zarówno obserwujący, jak i obserwowani mogą włączać i wyłączać polubienia i wyświetlanie liczników postów. Oznacza to, że mogą nie widzieć tych wskaźników podczas przewijania własnego kanału i mogą zdecydować, czy zezwolić innym na wyświetlanie polubień pod ich postami. Są one skonfigurowane jako dwa różne ustawienia, co zapewnia większą elastyczność i kontrolę.

Na Facebooku użytkownicy uzyskują dostęp do nowej opcji z obszaru Ustawienia i prywatność. Znajdą tam opcję Ukryj liczbę reakcji, aby wyłączyć to ustawienie zarówno dla własnych postów, jak i dla postów innych osób w kanale aktualności, grupach i na stronach. Ta funkcja będzie dostępna dla profili publicznych i prywatnych.

Źródło: www.techcrunch.com

  • 1
ukrycie liczby polubień pod postem

Facebook umożliwi ukrycie liczby polubień pod postem

27 maja 2021