Extinction Rebellion Poznań zablokowało bankomaty i oddział banku PKO
 • 0
 • 4
21.01.2020

Extinction Rebellion Poznań zablokowało bankomaty i oddział banku PKO

17 stycznia na trzynastu bankomatach PKO BP w Poznaniu pojawiły się biało-czerwone taśmy i kartka z informacją o „awarii systemu wartości”. Za akcją stoi ruch Extinction Rebellion.

Jak przekonują aktywiści, bank potęguje kryzys, ponieważ wspiera spółki węglowo-energetyczne wielomiliardowymi kredytami i obligacjami. Extinction Rebellion Poznań zarzuca też PKO BP przedkładanie zysku ekonomicznego nad los obecnych i przyszłych pokoleń oraz środowiska naturalnego.

Treść postu zamieszczonego na facebookowym profilu Extinction Rebellion Poznań:

Uwaga klienci PKO BP! Z przykrością informujemy, że w ostatnich dniach stwierdzono awarię systemu wartości banku, przez co 13 jego bankomatów na terenie Poznania było nieczynne. Wykorzystując metodę ignorowania problemu, awarię udało się w większości przypadków rozwiązać. Niewykluczone jednak, że usterka ta będzie pojawiać się także w przyszłości, gdyż zaradzono jedynie jej symptomom.

O ile problem nie został jeszcze w pełni rozwiązany, udało się znaleźć jego źródło – jest nim przedkładanie zysku ekonomicznego nad los obecnych i przyszłych pokoleń oraz środowiska naturalnego. Eksperci zalecają całkowite wycofanie banku z finansowania inwestycji węglowych.

O problemach z systemem wartości PKO BP próbowano mówić w piątek 17.01, gdy grupa poznańskich aktywistów z ruchu Extinction Rebellion zorganizowała całodniową pikietę pod Odziałem 1 przy Placu Wolności i na drodze oddolnej edukacji społeczeństwa, połączonej z obywatelskim nieposłuszeństwem wobec PKO, informowała klientów o destrukcyjnym działaniu banku. Niestety, jego zarząd pozostaje głuchy na fakty naukowe, co w najbliższych dekadach ostatecznie obróci się przeciwko niemu.

❗️Uwaga klienci PKO BP! Z przykrością informujemy, że w ostatnich dniach stwierdzono awarię systemu wartości banku,…

Opublikowany przez Extinction Rebellion Poznań Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Oprócz blokady bankomatów i pikiety pod oddziałem banku aktywiści przeprowadzali masowo długie rozmowy z pracownikami przy okienkach. Przeszkodzili w ten sposób w funkcjonowaniu placówki. Jak przekonują, podczas akcji doszło do zamknięć kont w PKO, a klienci dziękowali im za informacje o destrukcyjnej działalności banku.

Wydarzenie jest częścią międzynarodowej intensyfikacji działań skierowanych przeciwko „instytucjom finansowym, które przedkładają zyski nad przetrwanie rodzaju ludzkiego i bioróżnorodność planety”.

 • 4
Extinction Rebellion Poznań wstrzymało pracę oddziału PKO BP

Extinction Rebellion wstrzymało pracę oddziału PKO BP

Extinction Rebellion Poznań wstrzymało pracę oddziału PKO BP
Extinction Rebellion Poznań wstrzymało pracę oddziału PKO BP
Extinction Rebellion Poznań wstrzymało pracę oddziału PKO BP

21 stycznia 2020

 • 0
 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
21.01.2020

Reputacja stanowi 63% wartości rynkowej przedsiębiorstwa. Badanie firmy Weber Shandwick

Według badania przeprowadzonego przez Weber Shandwick reputacja ma coraz większe znaczenie. Staje się jednym z najważniejszych czynników wpływających na wyniki finansowe przedsiębiorstw. Zdaniem ankietowanych przedstawicieli wyższych kadr kierowniczych stanowi średnio 63% wartości rynkowej ich przedsiębiorstw. 91% badanych twierdzi, że ma istotne znaczenie dla kierownictwa najwyższego szczebla. Dotyczy to zwłaszcza spółek notowanych na giełdzie oraz firm o międzynarodowym zasięgu.

20 stycznia 2020

 • 3
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
20.01.2020

Gdzie spotkali się Kendall Jenner i Sokół? Zestawienie YouTube Ads Leaderboard 2019

Reklama polskiej marki Reserved z modelką Kendall Jenner zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu YouTube Ads Leaderboard za cały 2019 r. Drugie miejsce na podium należy do spotu promującego Samsunga Galaxy Note 10, w którym raper i przedsiębiorca Wojciech Sosnowski, czyli Sokół, odbywa „Bardzo ważne spotkanie”. Zeszłoroczne podium zamyka wideo z cyklu „Szef i reszta” Pracuj.pl.