ESL Polska będzie rozwijać e-sport w Europie Środkowo-Wschodniej
  • 0
  • 0
17.06.2019

ESL Polska będzie rozwijać e-sport w Europie Środkowo-Wschodniej

Polski oddział ESL rozszerza strefę działania o region CEE. Będzie koordynował prace zespołów regionalnych oraz realizował na nowych rynkach wydarzenia e-sportowe.

Kraje CEE, w których ESL Polska rozpoczyna swoje działania, to Czechy, Słowacja, Bułgaria, Rumunia, Słowenia, Chorwacja, Grecja, Serbia oraz Czarnogóra. Obecnie w Czechach i na Słowacji funkcjonuje już nowo powstały oddział ESL. Pierwszym efektem jego działań są regionalne Mistrzostwa Czech czerpiące wzorce z ESL Mistrzostw Polski.

Także w Bułgarii powstaje nowy zespół ESL. Tworzy już pierwsze produkty dostosowane do specyfiki lokalnego rynku i prowadzi działania w kierunku rozwoju i promocji bułgarskiej sceny e-sportowej.

Kwestiami community, takimi jak koordynacja pracy adminów na całym świecie, tworzenie i obsługa oficjalnych stron turniejowych poszczególnych regionów, opieka nad regulaminami i zasadami turniejów zajmie się Michał Wiśniewski. Całą produkcją pokieruje zaś Jakub Stępień, odpowiedzialny za projekt Intel Extreme Masters w Katowicach.

Adrian Kostrzębski, do tej pory PR & sales director, objął stanowisko regional development directora. Hubert Habas, dotychczasowy new business manager, został sales directorem.

17 czerwca 2019

16 czerwca 2019

14 czerwca 2019