Erling Haaland ambasadorem Viaplay na dziewięciu europejskich rynkach
  • 0
  • 1
12.08.2022

Erling Haaland ambasadorem Viaplay na dziewięciu europejskich rynkach

Napastnik Manchesteru City i reprezentacji Norwegii wystąpi w produkcjach platformy Viaplay. Będą to produkcje dokumentalne na temat historii jego błyskawicznej kariery, jak i życia prywatnego. Haaland zostanie również ambasadorem Viaplay w dziewięciu krajach europejskich, w których platforma ma prawa do transmisji rozgrywek Premier League, w tym w Polsce.

Erling Haaland, 21-letni napastnik, gwiazda Manchesteru City i reprezentacji Norwegii, jest bohaterem produkcji „Haaland – The Big Decision”. Widzowie będą mogli prześledzić losy Haalanda z wiosny 2022, kiedy Norweg był głównym celem transferowym każdego ważnego klubu w Europie. Ostatecznie zdecydował się podpisać kontrakt z Manchesterem City w ramach transakcji o wartości 60 mln euro.

Jak mówi sam piłkarz: – Przez całe moje życie kibicowałem angielskim drużynom. Możliwość gry w Premier League to spełnienie moich marzeń. Rola ambasadora Viaplay, właściciela praw do transmisji spotkań Premier League to coś, na co czekam z niecierpliwością. Jestem pewien, że przed nami wiele lat dobrej współpracy.

Do zespołu Viaplay dołączył także Alfie Haaland. To była gwiazda Premier League z ponad 180 występami w barwach Nottingham Forest, Leeds United i Manchesteru City w latach 1993–2001. Będzie ekspertem w studio podczas meczów najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Viaplay ma prawa do transmitowania spotkań Premier League do 2028 r. w Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Estonii, Łotwie, Litwie, Polsce oraz Holandii.

W styczniu serwis streamingowy Viaplay ogłosił partnerstwo z mistrzem świata Formuły 1, Maxem Verstappenem. Premiera pierwszej produkcji, „Verstappen – Lion Unleashed” odbyła się 1 marca. Verstappen jest również ambasadorem Viaplay na rynkach, na których platforma ma prawa do pokazywania Formuły 1.

  • 1
Erling Haaland

Erling Haaland wystąpi w produkcjach Viaplay (źr. Viaplay/Facebook)

 

 

12 sierpnia 2022