Empik Go wraz z Katarzyną Bondą organizuje konkurs na scenariusz serialu audio
AdvertisementAdvertisement
  • 0
  • 2
29.09.2020

Empik Go wraz z Katarzyną Bondą organizuje konkurs na scenariusz serialu audio

Empik Go wraz z Maszyną do pisania – szkołą pisarstwa założoną przez Katarzynę Bondę – organizuje konkurs na najciekawszy scenariusz, na podstawie którego powstanie serial audio. Pierwsza edycja „Empik Go Story” ma być szansą zarówno dla debiutantów, jak i autorów z pierwszymi publikacjami na koncie. Zgłoszenia można wysyłać do 15 października.

Konkurs skierowany jest do kreatywnych osób, których pasją jest pisanie. Liczą się nieszablonowe pomysły i poruszające historie – niezależnie od tego, czy w głowie autora zrodził się zarys emocjonującego thrillera, czy chwytającego za serce romansu. Aby wziąć udział w konkursie, uczestnicy muszą zgłosić tekst jednego odcinka oraz pełen opis fabuły całej produkcji. Znajomość sztuki scenopisarskiej nie jest wymagana. Wybrany przez jury tekst prozatorski zostanie zaadaptowany na serial audio i wyprodukowany przez Empik Go.

Ambasadorką konkursu została pisarka Katarzyna Bonda. W jury pierwszej edycji zasiadają:

  • Marika Krajniewska, pisarka i menedżerka ds. relacji z autorami w Empik Go,
  • Magdalena Kostrzewska, właścicielka Maszyny do pisania,
  • Urszula Sęczyk-Bonczkowska, product manager w Maszynie do pisania,
  • Anna Kazejak, reżyserka i scenarzystka, współautorka scenariusza serialu audio „Fucking Bornholm”.

W ostatniej dekadzie obserwowaliśmy ogromne zainteresowanie serialami. Miłośnicy pasjonujących opowieści z entuzjazmem wyczekiwali premier kolejnych sezonów ulubionych produkcji. Serial stał się dla artystów środkiem wyrazu równie istotnym i pojemnym, co film i książka. Jednak w ostatnim czasie można zauważyć pewną subtelną zmianę – rośnie popularność formatów audio.

Zmęczeni wielogodzinnym wpatrywaniem się w ekran marzymy o tym, aby zamknąć oczy i dać się ponieść historiom opowiedzianym przez lektorów czy aktorów. Serial audio to gatunek pełen potencjału, który ożywia tekst literacki i nadaje mu nowego wymiaru. Dlatego, jeśli gdzieś w Twojej szufladzie czeka urzekająca fabuła, pozwól nam ją poznać – zachęca Marika Krajniewska, jedna z jurorek konkursu.

Główna nagroda w konkursie to 5 tys. zł oraz podpisanie umowy wydawniczej z Empik Go na cały serial audio. Autor wyróżnionej pracy może natomiast zapisać się nieodpłatnie na wybrany kurs pisarski w Maszynie do pisania. Uczą w niej tacy poczytni autorzy, jak Sylwia Chutnik, Łukasz Orbitowski czy Robert Małecki. Teksty można zgłaszać do 15 października 2020 r. poprzez formularz na stronie www.empik.com. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest na 15 stycznia 2021 r.

  • 2
Empik Go

Empik Go zorganizował konkurs na scenariusz serialu audio

Arian

1 miesiąc temu

5 tys. i umowa na niewiadomoile za pełny scenariusz serialu?

Chyba wolałbym opublikować za darmo w formie bloga.

29 września 2020

28 września 2020