„Dziecko w kryzysie psychicznym” – trwa kampania 1% Stowarzyszenia na rzecz Zdrowia Psychicznego Dziecka i Rodziny
  • 1
  • 1
15.04.2021

„Dziecko w kryzysie psychicznym” – trwa kampania 1% Stowarzyszenia na rzecz Zdrowia Psychicznego Dziecka i Rodziny

W Polsce co 10. dziecko wymaga pomocy psychologicznej. Tylko 1,5 proc. otrzymuje opiekę w systemie publicznym. Organizacja EZRA UKSW udziela wsparcia dzieciom i młodzieży w Środowiskowych Centrach Zdrowia Psychicznego. Ich funkcjonowanie wspomaga Stowarzyszenie na rzecz Zdrowia Psychicznego Dziecka i Rodziny, które w trwającej kampanii zwraca uwagę na problemy, z jakimi mierzą się dzieci i młodzież.

Kampania prowadzona przez Stowarzyszenie na rzecz Zdrowia Psychicznego Dziecka i Rodziny wspiera funkcjonowanie Środowiskowych Centrów Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży EZRA UKSW. W tych ośrodkach realizowany jest autorski model środowiskowej opieki psychologicznej EZRA. Zakłada on działanie we współpracy ze wszystkimi osobami ważnymi w życiu młodego pacjenta. Celem jest pomoc dzieciom i młodzieży, które doświadczają kryzysu psychicznego, w odpowiednim momencie. Chodzi o to, aby zapobiec ostateczności, czyli hospitalizacji na oddziale psychiatrycznym.

W spocie promującym kampanię aktorka staje się głosem dziecka, które mówi o problemach i trudnościach, z jakimi się mierzy. Zdania, które wypowiada, są nieprzypadkowe. To prawdziwe wypowiedzi dzieci i młodzieży, które można usłyszeć w gabinetach psychoterapeutów. Trudności, o których mówi, nie pochodzą z dzieciństwa, lecz ze świata dorosłych. Dzieciństwo, które kojarzy się z beztroską i wolnością, zderza się tutaj z codziennością dziecka. Brakuje w niej lekkości i kolorów, a w ich miejsce pojawia się stres, niechęć, lęk, poczucie odrzucenia, beznadziei, a nawet myśli samobójcze.

Specjaliści EZRA UKSW kierują się przekonaniem, że tam, gdzie pojawił się problem dziecka, można znaleźć jego rozwiązanie. Ważna jest wtedy wczesna interwencja, która pomaga zapobiec trudnościom w przyszłości. Poszukują oni rozwiązań w naturalnym środowisku – tam, gdzie jest rodzina, rówieśnicy, szkoła. Dzięki temu dziecko i rodzina są objęci całościowym wsparciem, które wynika ze współpracy pomiędzy trzema sektorami – ochroną zdrowia, oświatą oraz pomocą społeczną. W placówkach EZRA UKSW dzieciom i młodzieży udzielana jest bezpłatna pomoc w ramach kontraktu NFZ.

  • 1
Stowarzyszenie na rzecz Zdrowia Psychicznego Dziecka i Rodziny

Stowarzyszenie na rzecz Zdrowia Psychicznego Dziecka i Rodziny prosi o 1%

15 kwietnia 2021

  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
15.04.2021

Ekstraklasa: 321 mln zł w roku pandemii dla PKO Banku Polskiego. Analiza firmy Sponsoring Insight

Sponsoring rozgrywek Ekstraklasy w roku pandemii – od 16 marca 2020 do 15 marca 2021 r. – przyniósł partnerowi tytularnemu ligi, PKO Bankowi Polskiemu, blisko 321 mln zł w postaci ekwiwalentu reklamowego – wynika z analiz firmy badawczej Sponsoring Insight. To oznacza wzrost o 30% w porównaniu do takiego samego okresu rok wcześniej, kiedy ta suma wyniosła 245 mln zł. Wzrost dotyczył także liczby publikacji mediowych o banku w kontekście Ekstraklasy oraz zasięgu w social media najpopularniejszej polski ligi.