Dzieci z zespołem Downa wcieliły się w bajkowe postaci. Akcja Fundacji Strefa Integracji
  • 0
  • 5
21.08.2019

Dzieci z zespołem Downa wcieliły się w bajkowe postaci. Akcja Fundacji Strefa Integracji

Na ulicach Poznania pojawiły się zdjęcia dzieci z zespołem Downa, wcielających się w postaci ze znanych bajek. Jest m.in. Mały Książę, Królewna Śnieżka czy Czerwony Kapturek. To akcja Fundacji Strefa Integracji.

Projekt „Nie jestem z innej bajki” ma pokazać, że osoby dotknięte zespołem Downa żyją wśród nas i chcą być częścią społeczeństwa.

Jak podkreśla fundacja, jako społeczeństwo mamy rosnący problem z akceptacją inności. Wolimy o niej nie wiedzieć, udawać, że jej nie ma. Tymczasem wystarczy, że zbliżymy się do inności, otworzymy się na nią i pozwolimy sobie ją poznać. Wtedy okaże się, że nie jest ona ani straszna, ani aż tak bardzo inna.

Zdjęcia wykonała Monika Klapiszewska (Piegowate Kadry). Wystawę można oglądać do 15 września na poznańskim Starym Rynku.

Projekt został zrealizowany ze środków finansowych Poznania, pozyskanych w konkursie „Centrum Warte Poznania”.

Fundacja Strefa Integracji za cel stawia sobie budowanie świadomości i tolerancji wobec zespołu Downa w społeczeństwie. Tworzy miejsca i sytuacje, w których osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz pełnosprawne będą mogły współistnieć i współdziałać.

  • 5

21 sierpnia 2019

20 sierpnia 2019