Dorota Wellman w kampanii Fundacji Nutricia
  • 1
  • 2
24.05.2023

Dorota Wellman w kampanii Fundacji Nutricia

W VIII edycji kampanii Fundacji Nutricia, pod hasłem „Pomagasz bliskim, pozwól pomóc sobie” wzięła udział dziennikarka Dorota Wellman. Celem jest m.in. pokazanie, że opiekunowie osób chorych potrzebują wsparcia zarówno w kontekście zdrowia pacjenta, jak i swojego.

Spot zrealizowany w ramach VIII edycji kampanii „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą” Fundacji Nutricia ma za zadanie pokazać, że wsparcie opiekuna przez specjalistów na wielu polach ma znaczenie. Stanowi integralny element leczenia oraz rekonwalescencji. W reklamie występuje Dorota Wellman, która opiekowała się chorą mamą. Wypowiadają się również eksperci na co dzień pracujący z chorymi i ich opiekunami.

Postanowiłam wesprzeć kampanię prowadzoną przez Fundację Nutricia, ponieważ materiały edukacyjne, które powstają w jej ramach, mogą pomóc opiekunom w spełnianiu swojej roli. Czuję, że gdybym wtedy – będąc opiekunem – miała dostęp do tego rodzaju bazy wiedzy, czułabym się pewniej. Mniej czasu zajęłoby mi samodzielne poznanie wielu aspektów opieki. Na przykład roli żywienia medycznego, które może istotnie wspierać pacjenta i opiekuna w procesie leczenia lub rekonwalescencji – mówi dziennikarka.

Osoby towarzyszące choremu i jego bliscy cierpią inaczej niż sam pacjent. Często jednak równie mocno, bo zmagają się z ogromną bezradnością. Chciałyby zabrać choć część tego bólu, cierpienia, leczenia. Ale nie mogą. Są też bezradne w tym, co mówić, jak mówić, jak towarzyszyć i jak wspierać. To jest rola, której też trzeba się nauczyć. Nie wstydźmy się tego. Szukajmy wsparcia, bo nikt z nas nie będzie dobrym opiekunem, jeśli najpierw nie zatroszczy się o siebie – wyjaśnia Adrianna Sobol, psycholog i psychoonkolog.

Kampania jest prowadzona na profilu Fundacji Nutricia (Danone) na YouTube oraz na profilu JestemOpiekunem na Instagramie.

  • 2
Dorota Wellman. Spot Pomagasz bliskim, pozwól pomóc sobie

Dorota Wellman i eksperci w spocie Fundacji Nutricia

Dorota Wellman. Spot Pomagasz bliskim, pozwól pomóc sobie

24 maja 2023

23 maja 2023