Doniu rapuje z okazji inauguracji projektu Polskiej Fundacji Narodowej „I love Poland”
  • 1
  • 0
1.10.2018

Doniu rapuje z okazji inauguracji projektu Polskiej Fundacji Narodowej „I love Poland”

Wkrótce jacht „I love Poland” ma wyruszyć w pierwszy oficjalny rejs. 29 września w Szczecinie – macierzystym porcie jednostki – odbyła się inauguracja żeglarskiego projektu. Towarzyszyła temu prezentacja piosenki i klipu Dominika „Donia” Grabowskiego, „Od urodzenia w sercach Niepodległa”. To oficjalny utwór promujący akcję.

„I love Poland” to projekt Polskiej Fundacji Narodowej mający na celu stworzenie „polskiej szkoły oceanicznego żeglarstwa regatowego”. Żeglarze przepłyną do Plymouth w Wielkiej Brytanii, gdzie załoga weźmie udział w uroczystościach Święta Niepodległości 11 listopada. Stamtąd jacht uda się do Lizbony, skąd załoga będzie wypływać na treningi oceaniczne.

W styczniu jacht dopłynie do Madery. Tam młodzi żeglarze złożą kwiaty pod popiersiem Józefa Piłsudskiego. W lutym w Miami „I love Poland” spotka się z Darem Młodzieży, który promuje Polskę w ramach Rejsu Niepodległości. Podsumowaniem okresu treningowego będzie start w lutym w pierwszych regatach Caribbean 600.

Chcemy, aby polska bandera została zauważona i doceniona w żeglarstwie regatowym. To wyzwanie długodystansowe. Inwestujemy w umiejętności i w doświadczenia potrzebne do wygrywania wielkich wyścigów i bicia światowych rekordów. Do tego niezbędny jest najwyższej klasy jacht treningowo-wyczynowy. Taką jednostką bez wątpienia jest właśnie „I love Poland”.

Do osiągnięcia sukcesu niezbędny jest także zespół najlepszych żeglarzy sportowych. Jestem przekonany, że pod dowództwem kapitana Jarosława Kaczorowskiego taki zespół zostanie stworzony. Wierzę, że zbudujemy team, który będzie konkurować i zwyciężać z najlepszymi – mówił w czasie inauguracji projektu Filip Rdesiński, prezes PFN.

W pierwszej załodze poza kapitanem Jarosławem Kaczorowskim znaleźli się doświadczeni żeglarze regatowi, którzy brali udział w projektach Pucharu Ameryki, The Race, Velux 5 Oceans Race i Transat. Wśród nich są: Grzegorz Baranowski, Alfred Brodziński i Marek Gałkiewicz. Załogę uzupełniają młodzi żeglarze startujący do tej pory w klasach olimpijskich.

W trakcie inauguracji projektu zaprezentowano również piosenkę stworzoną przez Donia. Utwór został przygotowany z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Teledysk powstał na pokładzie jachtu „I love Poland”. Dominik „Doniu” Grabowski to producent muzyczny i autor tekstów. Karierę rozpoczynał z hip-hopową grupą Ascetoholix.

Dokładna data wypłynięcia jachtu w pierwszy oficjalny rejs do portu w Plymouth uzależniona jest od warunków pogodowych.

Rita

2 tygodnie temu

Czy to jest ten jacht, którym miał płynąć Kusznierewicz?

1 października 2018

28 września 2018

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 1
28.09.2018

Instagram walczy z reklamami nielegalnych substancji

Instagram kojarzy się głównie ze zdjęciami celebrytów i postami z wakacji. Jest jednak także ogromnym rynkiem zbytu dla handlujących nielegalnymi substancjami i narkotykami. W ostatnich tygodniach serwis zobowiązał się do ukrócenia tego procederu. Będzie musiał zmagać się z własnymi algorytmami i systemami, które dostarczają spersonalizowane treści. Wyświetlają one posty o nielegalnych środkach osobom, które wykazały nimi zainteresowanie.