Donguralesko zachęca do poparcia zakazu hodowli zwierząt na futro w UE
  • 1
  • 1
23.11.2022

Donguralesko zachęca do poparcia zakazu hodowli zwierząt na futro w UE

Donguralesko i stowarzyszenie Otwarte Klatki połączyli siły w kampanii #EuropaBezFuter. Powstało krótkie wideo nagrane w towarzystwie uratowanych lisów. Znany raper zachęca do podpisania Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej #FurFreeEurope. Swoje poparcie pod nagraniem wyrazili już inni muzycy, m.in. Peja czy Cleo. Film na instagramowym profilu Gurala ma już ponad 65 tys. wyświetleń.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki nawiązało współpracę z popularnym raperem Donguralesko w ramach kampanii Europa Bez Futer. Raper i aktywiści opublikowali krótkie wideo. Gural występuje w towarzystwie lisów uratowanych z ferm futrzarskich. Zachęca do złożenia podpisu pod Europejską Inicjatywą Obywatelską #FurFreeEurope i wspólnego zmieniania świata.

Publikacja nagrania jest inauguracją Tygodnia Bez Futra (25 listopada to Światowy Dzień Bez Futra). W tym czasie organizacje prozwierzęce przypominają o cierpieniu milionów zwierząt na fermach futrzarskich.

– Publikacja filmu zrealizowanego z Donguralesko jest inauguracją Tygodnia Bez Futra. To symboliczny czas. Właśnie w tym okresie, na przełomie listopada i grudnia, rozpoczyna się sezon zabijania zwierząt na fermach futrzarskich. Po zaledwie kilku miesiącach życia, które jest wypełnione ogromnym cierpieniem i ogranicza się do ciasnej klatki, norki są gazowane, a lisy i jenoty rażone prądem. Mamy niepowtarzalną szansę, aby raz na zawsze zakończyć ten okrutny przemysł. Wystarczy podpisać inicjatywę – mówi Marta Korzeniak ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Zdecydowana większość Polaków jest przeciwko hodowli zwierząt na futro. Zakaz takiej hodowli ma ogromne poparcie polityczne. Mimo że do laski marszałkowskiej został złożony świetnie przygotowany i dopracowany projekt zakazu, nic w tym kierunku się nie dzieje. Liczymy, że polscy politycy wrócą do tematu jak najszybciej. W międzyczasie walczymy o Europę Bez Futer – dodaje.

Pod inicjatywą podpisało się już ponad 600 tys. osób. Potrzebny jest przynajmniej milion podpisów, aby Komisja Europejska rozpatrzyła wniosek. Inicjatywę może podpisać każda osoba, która ukończyła 18 lat i jest obywatelem lub obywatelką UE. #FurFreeEurope dostępna jest na stronie: www.europabezfuter.pl.

  • 1
Donguralesko w kampanii Otwartych Klatek

Donguralesko w kampanii Otwartych Klatek

23 listopada 2022