Disney nie będzie emitował reklam Netflixa
  • 0
  • 0
7.10.2019

Disney nie będzie emitował reklam Netflixa

Disney nie będzie emitował reklam Netflixa w swoich kanałach. Ma to być przejaw eskalacji wojny o subskrybentów między firmami oferującymi streaming wideo. Do takich informacji dotarł „The Wall Street Journal”.

Usługę streamingu Disney wprowadził w listopadzie 2018 r. Oferuje w niej m.in. „Gwiezdne wojny” i filmy na podstawie komiksów Marvela, a także pełny katalog serii „The Simpsons” czy szereg klasycznych filmów. W minionym roku firma przeznaczyła znaczne sumy na promocje tej usługi. Z kolei Netflix wydał na reklamę 1,8 mld dol.

Disney, w którego portfolio znajdują się m.in. kanały ABC i Freeform, na początku 2019 r. przygotował notatkę dla pracowników. Podkreślał w niej, że nie przyjmie reklam od żadnych konkurencyjnych serwisów streamingowych. Później zmienił kurs i znalazł kompromis z prawie każdą firmą. Wyjątkiem był Netflix.

Podejmując decyzję, Disney oceniał, czy ma szanse na wzajemne relacje biznesowe lub reklamowe z firmami. Tymczasem Netflix nie emituje reklam w swoich programach.

Źródło: www.wsj.com

7 października 2019