Deloitte do 2020 r. partnerem Polskiego Związku Piłki Nożnej
  • 0
  • 1
12.06.2018

Deloitte do 2020 r. partnerem Polskiego Związku Piłki Nożnej

Firma Deloitte i Polski Związek Piłki Nożnej przedłużają współpracę do 2020 r. Wraz z wejściem umowy w życie firma nabyła prawo do posługiwania się tytułem oficjalnego partnera PZPN.

Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem w Polsce, przynajmniej jeżeli chodzi o liczbę kibiców. Niestety tylko niespełna 5 proc. Polaków powyżej 15. roku życia przynajmniej raz w miesiącu amatorsko gra w piłkę. Wśród dzieci od 7 do 14 lat odsetek ten sięga 23 proc.

Współpraca Deloitte z PZPN w pierwszym etapie skoncentrowała się właśnie na zweryfikowaniu potencjału amatorskiej piłki nożnej na terenie naszego kraju. Obecna umowa została podpisana na 3 lata.

Jak pokazuje autorskie badanie Deloitte, chłopcy i dziewczynki w wieku 7–12 lat grają co najmniej 2–3 razy w tygodniu na treningach, ale też na podwórku. Gra w piłkę nożną jest dla wielu chłopców głównym zajęciem w wolnym czasie. Odsetek osób, które grają w piłkę nożną przynajmniej raz w miesiącu, spada wraz z wiekiem.

Gra w piłkę związana jest z dzieciństwem. Wspomnienia młodości wynikają nie tylko z ich siły, ale i poczucia bycia młodym, które związane jest z wysiłkiem fizycznym i pojawianiem się endorfin. Jest to zauważalna motywacja, zwłaszcza dla mężczyzn w okolicach 40. roku życia. W piłkę nożną gra średnio 9 proc. mężczyzn i 2 proc. kobiet. Amatorski futbol najpopularniejszy jest w województwie mazowieckim, śląskim oraz wielkopolskim.

Chcemy być wszędzie tam, gdzie są pasjonaci polskiego futbolu. Świat staje się coraz bardziej cyfrowy i nie omija to również sportu. Bez wątpienia jest to jedno z pierwszych wyzwań, jakie stoją przed Polskim Związkiem Piłki Nożnej – mówi Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN.

Umowa pomiędzy PZPN a Deloitte będzie obowiązywać do końca 2020 r. Deloitte od lat świadczy usługi doradcze dla branży sportowej. Jest partnerem m.in. Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz współpracuje ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce.

  • 1

12 czerwca 2018