Dawid Kaźmierczak wraz z Przestrzenią otwierają agencję digitalową Polot
  • 0
  • 1
17.11.2022

Dawid Kaźmierczak wraz z Przestrzenią otwierają agencję digitalową Polot

Agencja działa od początku roku, ale jej istnienie ogłoszono oficjalnie 17 listopada. Ma na swoim koncie współpracę z takimi markami jak m.in. Storytel, SBM Label czy Meta. Głównym założeniem agencji jest tworzenie przyciągającej uwagę, błyskotliwej komunikacji, korzystając przy tym z wszystkich talentów i twórców digitalowych. Natywni, zafascynowani social mediami, świetnie znający popkulturę i umiejący korzystać z niej przy pracy dla marek – takie osoby tworzą Polot.

Polot to piękne polskie słowo. Powinniśmy go używać częściej nie tylko w mowie potocznej, ale przede wszystkim w digitalowej komunikacji. Lekkość, łatwość w sposobie wyrażania swoich wartości, błyskotliwość i współtworzenie komunikacji razem z twórcami popkultury – to wartości, które przyświecają nam w pracy. Dla nas digital i social media to wielki plac zabaw dla naszej kreatywności – mówi Dawid Kaźmierczak założyciel i chief content officer agencji.

Dodaje także, że zdecydował się założyć Polot we współpracy z Przestrzenią, bo wie, co jest ważne dla klienta. Oprócz wizji i założeń leżących u podstaw agencji liczy się również zaplecze, poczucie stabilności oraz rozumienie potrzeb biznesowych. – Działając razem, mamy większe moce – podkreśla.

Oprócz projektów realizowanych dla wspólnych z Przestrzenią klientów agencja działa niezależnie. Jej szef w pełni samodzielnie decyduje o doborze zarówno współpracujących marek, jak i członków zespołu.

Polot to trzecia spółka Przestrzeni. Ta agencja od ponad czterech lat konsekwentnie rozszerza swoje kompetencje, by wcielać w życie wizję holistycznego podejścia do obsługi marek.

Dawid Kaźmierczak poprzednio w 180heartbeats + Jung v. Matt jako social media & PR director był liderem projektów m.in. dla Zalando, Burger Kinga, BNP Paribas. Wcześniej w McCann dla marek Mastercard oraz Storytel. W 2021 r. współtworzone przez niego kampanie zostały nagrodzone:

  • dwiema z trzech nagród Best of Facebook;
  • ośmioma mieczami KTR;
  • nominacją na Cannes Lions;
  • międzynarodową nagrodą Webby Awards.

Kaźmierczak jest członkiem kapituły Papaya Young Directors oraz pomysłodawcą i współtwórcą kategorii Vertical Stories. W 2021 r. wraz z Newonce.radio stworzył audycję #ADventures, w której rozmawia z przedstawicielami branży kreatywnej.

  • 1
Polot

Polot – trzecia spółka Przestrzeni

17 listopada 2022