Darmowe mycie samochodów elektrycznych, czyli „greenwashing” według PGE
  • 0
  • 4
16.12.2019

Darmowe mycie samochodów elektrycznych, czyli „greenwashing” według PGE

PGE Polska Grupa Energetyczna rozpoczyna akcję „Dajemy zielone światło na greenwashing”. W jej ramach od 16 do 22 grudnia będzie można umyć swój samochód elektryczny za darmo w dwóch wybranych punktach w Warszawie.

PGE Polska Grupa Energetyczna rozwija swoją strukturę e-mobility. Akcja „Dajemy zielone światło na greenwashing” to uzupełnienie działań marketingowych prowadzonych od listopada w ramach kampanii „Mamy energię do zmian”.

W jej ramach przez cały tydzień w dwóch punktach sieci RoboWash w Warszawie (al. Solidarności 15, w godz. 8:00–21:00 oraz ul. Czarnomorska 18, w godz. 7:00–22:00) będzie można umyć za darmo swój samochód elektryczny. W każdym z nich utworzone zostanie stanowisko przeznaczone wyłącznie dla samochodów elektrycznych, na którym znajdować się będzie logo PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Mamy energię do zmian, dlatego chcemy umacniać pozycję lidera transformacji energetycznej, a elektromobilność jest jej bardzo ważnym elementem. Dzisiaj e-mobility to cała sieć zależności i rozbudowany ekosystem. Nasza akcja polegająca na darmowym myciu samochodów elektrycznych, która promuje ten ekologiczny środek transportu, jest doskonałym uzupełnieniem całego ekosystemu.

Hasło „greenwashing” to dla nas przede wszystkim ekologia, środowisko i – już zupełnie dosłownie – zadbany samochód elektryczny – mówi Maciej Szczepaniuk, rzecznik prasowy Grupy PGE.

Cele kampanii „Mamy energię do zmian” to:

  • zwiększenie rozpoznawalności PGE,
  • wzbudzenie zainteresowania jej ofertą produktową,
  • budowanie jej wizerunku jako lidera odnawialnych źródeł energii, tym samym firmy innowacyjnej i ekologicznej.
  • 4
PGE promuje „greenwashing”

PGE promuje „greenwashing”, nazywając tak mycie samochodów elektrycznych

PGE promuje „greenwashing”
PGE promuje „greenwashing”

Amelkus

1 miesiąc temu

OK. Tutaj inaczej się nie da tego skomentować jak tylko... co za debil wymyślił tą nazwę? Nie wpisywał sobie "greenwashing" w google?
Jakby to zrobił to by wiedział że ten termin oznacza eko ściemę. Towary lub usługi reklamowane jako ekologiczne ale takimi nie będące.
Porażka

K

1 miesiąc temu

@Amelkus: a ja doceniam ich szczerość. :)

16 grudnia 2019