„Masz to po mnie” – cytaty ze znanych polskich Żydów promują muzeum Polin
  • 0
  • 4
18.07.2019

„Masz to po mnie” – cytaty ze znanych polskich Żydów promują muzeum Polin

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie ruszyło z kampanią „Masz to po mnie”. Promuje ekspozycję stałą „1000 lat historii Żydów polskich”. W reklamach wykorzystano cytatach ze znanych, historycznych postaci polskich Żydów.

Działania mają zachęcić odbiorców do odkrywania wielonarodowego dziedzictwa Warszawy i Polski. Dalszy ciąg opowieści prezentowanych w czasie kampanii można poznać, odwiedzając muzeum Polin.

Akcja rozpoczęła się 17 lipca i potrwa do końca wakacji. Obejmuje nośniki reklamy zewnętrznej (citylighty) w całej Warszawie, reklamę prasową oraz kreacje internetowe. Skierowana jest przede wszystkim do warszawiaków, ale także turystów przyjeżdżających latem do stolicy.

Na plakatach pokazane zostały cztery ważne dla polskiego dziedzictwa kulturowego i społecznego postaci:

  • pedagog i pisarz Janusz Korczak,
  • poeta Julian Tuwim,
  • poetka Zuzanna Ginczanka,
  • działacz społeczny, jeden z przywódców powstania w getcie warszawskim, Marek Edelman.

To także osoby związane – przez całe życie lub przez jego część – z Warszawą. Hasztag #masztopomnie ma skłonić do refleksji nad wspólną żydowsko-polską spuścizną i stanowi zaproszenie do odwiedzenia wystawy.

Tak jak nie ma polskiej historii bez polskich Żydów, tak nie da się opowiedzieć historii Warszawy bez jej żydowskiej społeczności, która przed wojną stanowiła 30% wszystkich mieszkańców stolicy – argumentują twórcy kampanii.

Kreację opracował dział komunikacji Muzeum Historii Żydów Polskich Polin we współpracy z copywriterką Magdaleną Komorek.

  • 4
 

18 lipca 2019

17 lipca 2019