Cupra prezentuje projekt artystyczny z udziałem polskiego sportowca
  • 1
  • 2
8.10.2019

Cupra prezentuje projekt artystyczny z udziałem polskiego sportowca

Hiszpańska marka motoryzacyjna Cupra zainicjowała pierwszy w swojej historii projekt artystyczny. Zaangażowała w niego utytułowanego polskiego ultratriathlonistę Roberta Karasia. Dwuminutowy film przedstawia wysiłek i pasję, które stoją za międzynarodowym sukcesem sportowca.

Projekt ma łączyć świat sztuki, sportu i motoryzacji. By podkreślić nowy etap w swojej historii, Cupra zaprosiła do niego osoby, które pozostają wierne swoim pasjom. To właśnie ich losy stały się inspiracją i scenariuszem filmów „Create the Path”. Pierwszym bohaterem jest Robert Karaś, ultratriathlonista, którego globalny sukces to konsekwencja regularnych treningów i nieprzejednanego hartu ducha.

Rekordzista świata w podwójnym oraz potrójnym Ironmanie codziennie stawia sobie poprzeczkę coraz wyżej. Każdego dnia odbywa trzy kilkugodzinne treningi: pływacki, rowerowy oraz biegowy. W trakcie ćwiczeń przepływa około 4,5 km, jeździ na rowerze przez mniej więcej trzy godziny oraz przemierza pieszo około 15–18 km. Wszystko po to, by zrealizować największe sportowe marzenie: stanąć na podium ultratriathlonowych mistrzostw świata w Kona na Hawajach.

Determinację oraz konsekwencję sportowca uchwycił Bart Pogoda. Aby przedstawić historię młodego elblążanina, fotograf i reżyser udał się z ekipą na Mazury. Tam śledził wielogodzinne treningi, chwile relaksu z żoną i psem oraz próby odprężenia w trakcie jazdy.

Zdjęcia do filmu przedstawiającego dzień z życia Roberta Karasia powstawały w czerwcu 2019 r. w okolicach Elbląga, Mierzei Wiślanej oraz nad Zalewem Wiślanym. Utworem, który uzupełnia historię, jest „Spektrum” autorstwa Noona, polskiego muzyka oraz kompozytora.

Produkcją materiałów wideo zajął się Bart Pogoda wraz z agencją Warsaw Creatives. Koncepcja, koordynacja i realizacja działań komunikacyjnych: Jakub Góralczyk, PR manager marki Cupra w Polsce oraz Matylda Żemajtis, Karolina Kamińska i Wojciech Wołk-Łaniewski z Walk PR.

  • 2

fot. Bart Pogoda

fot. Bart Pogoda

8 października 2019

7 października 2019