Cinema City przygotowuje się do ogłoszenia bankructwa?
  • 0
  • 1
21.08.2022

Cinema City przygotowuje się do ogłoszenia bankructwa?

Firma Cineworld, właściciela Cinema City, ma problemy finansowe i prawdopodobnie ogłosi bankructwo – informuje „Wall Street Journal”. Frekwencja kinowa rośnie, ale zbyt wolno, by firma mogła odrobić straty z pandemii.

Według WSJ, Cineworld Group, właściciel Cinema City ogłosi upadłość w USA i być może także w Wielkiej Brytanii. Do przeprowadzenia całego procesu wynajęto kancelarię prawną Kirkland & Ellis i konsultantów z firmy AlixPartners. Zamknięcie kin na całym świecie sprawiło, że spółka jest obecnie zadłużona na 4,8 mld dol.

Pandemia zmieniła też zachowania konsumentów. Dane z ubiegłego roku pokazały że kobiety powyżej 35. roku życia nie wróciły do kin. Zamiast tego zaczęły wybierać domowy streaming. Do kin po pandemii wrócili głównie młodsi widzowie. Dane dotyczyły Stanów Zjednoczonych, ale wzorce konsumpcji są podobne we wszystkich krajach rozwiniętych.

Firma ma obecnie 751 kin na całym świecie – z czego większość w Stanach Zjednoczonych. W Polsce marka sygnuje 34 kina w dwudziestu miastach. W wydanym oświadczeniu firma poinformowała, że poszukuje inwestora i prowadzi działania, które mają poprawić bilans finansowy.

  • 1
Firma Cineworld, właściciela Cinema City, ma problemy finansowe i prawdopodobnie ogłosi bankructwo

Firma Cineworld, właściciel Cinema City, ma problemy finansowe i prawdopodobnie ogłosi bankructwo

21 sierpnia 2022

20 sierpnia 2022