Ciepło systemowe promowane jako lekarstwo na smog
  • 1
  • 2
26.10.2017

Ciepło systemowe promowane jako lekarstwo na smog

26 października rozpoczęła się ogólnopolska kampania reklamowa dostawców ciepła systemowego. Jej hasło brzmi: „Nie traktuj smogu jak powietrza”.

W działaniach podkreślono, że formą walki z zanieczyszczeniem powietrza jest wybór ciepła systemowego. Główną przyczyną smogu jest nieefektywne spalanie paliw w indywidualnych piecach i lokalnych kotłowniach. Produkcja ciepła w wyspecjalizowanym zakładzie może zapobiegać powstawaniu najgroźniejszych zanieczyszczeń i znacznie ograniczać powstawanie pyłów.

Jak podaje Instytut Certyfikacji Emisji Budynków, dzięki produkcji ciepła w elektrociepłowni można wyemitować 35 razy mniej pyłów (PM10 i PM 2,5) do atmosfery – w porównaniu do indywidualnego pieca na węgiel produkującego tę samą ilość ciepła.

Głównym medium wybranym do realizacji kampanii i jednocześnie najlepiej dopasowanym do grupy docelowej (według danych TGI) jest radio. Spoty emitowane będą na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, Radia Zet i RMF FM. Działania zakończą się 19 listopada. Łącznie wyemitowanych zostanie ponad 200 spotów.

Uzupełniająco do końca listopada prowadzone będą aktywności w wyszukiwarce Google, sieci reklamowej Google i na Facebooku. Skierowane będą do mieszkańców miast, w których działalność prowadzą dostawcy ciepła systemowego.

Realizowane będą też kampanie lokalne w stacjach radiowych, prasie czy na miejskich portalach informacyjnych. Zaplanowano także działania edukacyjne skierowane do dzieci.

Jest to kontynuacja działań reklamowych rozpoczętych w pierwszym kwartale 2017 r., których cel to podnoszenie świadomości na temat możliwości ograniczenia niskiej emisji. Promocję ciepła systemowego realizuje Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie. Kampanię przygotowała firma Konceptlab.

  • 2

wethaed

4 miesiące temu

Ciepło z ciepłowni, jest tak drogie, że jeśli ktoś nie musi niech z niego nie korzysta. A hasło smog jest nadużywane. Prawdziwym problemem jest spalanie plastików i śmieci. I jeśli rząd nie uruchomi programu skupu śmieci niebiodegradowalnych, czyli nie zainteresuje ekonomicznie ludzi to jesteśmy bez szans. Polska jest krajem ludzi bez etyki, wyobraźni a nawet organizacje niby ekologiczne, nie mają pojęcia o biosystemach.

26 października 2017

Reklama

25 października 2017

Reklama