Carrefour otwiera w Warszawie sklep czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
  • 0
  • 2
2.12.2019

Carrefour otwiera w Warszawie sklep czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

Sieć Carrefour uruchomiła pierwszy sklep w formacie samoobsługowym. Jest on zlokalizowany w Warszawie przy ul. Światowida 18. Działa 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Nowy format adresowany jest do mieszkańców Białołęki poszukujących artykułów pierwszej potrzeby oraz tzw. klientów trafficowych.

Rośnie popularność modelu sprzedaży vendingowej. W związku z tym sieć uruchomiła całodobowy sklep z ofertą spożywczą, którą dobrano na podstawie preferencji zakupowych klientów convenience. Dostępna jest nie tylko typowa oferta food-to-go, czyli kanapki, przekąski, napoje czy słodycze, ale również:

  • artykuły świeże, takie jak pakowane jabłka, pomidory, sałata, pieczywo i masło,
  • produkty wymagające przechowywania w lodówce, jak nabiał, wędliny, ryby,
  • towary pierwszej potrzeby, np. mąka, ryż, cukier, olej, kawa, herbata, przyprawy,
  • dania gotowe,
  • podstawowe artykuły higieniczne,
  • karmy dla zwierząt.

Nowy format odwołuje się również do ambicji sieci, by demokratyzować ofertę bio. Dlatego w sprzedaży samoobsługowej dostępne są takie produkty ekologiczne, jak roślinne mleko, komosa ryżowa czy hummus.

Maszyny sprzedające są dopasowane do charakteru produktów podawanych klientom za pomocą wind. Ma to gwarantować bezpieczeństwo artykułów nawet tak delikatnych, jak jajka. Sprzedaż prowadzona jest poprzez panel dotykowy. Oznacza to, że wprowadzanie listy zakupowej oraz płatność za pomocą karty lub aplikacji Blik odbywają się tylko raz. Odbiór zakupów realizowany jest zaś w poszczególnych maszynach vendingowych.

W sklepie samoobsługowym zlokalizowany jest także automat z kawą. Przed sklepem czekają specjalnie oznakowane miejsca parkingowe.

W nieprzewidzianej sytuacji, np. problemów z płatnością lub odbiorem produktów, można będzie skorzystać z całodobowej infolinii. Dostępność towaru natomiast będzie monitorowana i uzupełniana w miarę potrzeb przez pracowników pobliskiego sklepu Carrefour Market.

Nowy format Carrefour Express wpisuje się w nurt popularności sklepów samoobsługowych w Polsce. Jego przewagą nad rozwiązaniami autonomicznymi ma być zdecydowane niższy koszt wdrożenia. Testy obecnego rozwiązania potrwają kilka miesięcy. Później istnieje szansa na upowszechnienie tego formatu np. na osiedlach mieszkaniowych, w miejscach turystycznych oraz w wersji mobilnej.

  • 2
Carrefour

Carrefour uruchomił w Warszawie samoobsługowy sklep

2 grudnia 2019