Cannes Lions 2020 zostanie przełożone z powodu koronawirusa?
  • 0
  • 1
17.03.2020 Aktualizacja:

Cannes Lions 2020 zostanie przełożone z powodu koronawirusa?

Między 22 a 26 czerwca 2020 r. ma odbyć się Międzynarodowy Festiwal Kreatywności Cannes Lions. Możliwe, że z powodu trwającej pandemii wydarzenie zostanie przeniesione na jesień.

Ascential, spółka matka Cannes Lions, nakazała swoim pracownikom, by przez miesiąc pracowali z domu w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Organizatorzy festiwalu debatują nad przesunięciem czerwcowej daty na październik.

Jak zapewniają, firma ma przejrzyste procedury zarządzania wszelkimi potencjalnymi zakłóceniami, w tym sytuacjami awaryjnymi, pracą zdalną, technologiami i usługami wspierającymi.

Jesteśmy firmą w pełni elastyczną, a zmiana sposobu pracy oznacza, że będziemy nadal w pełni operacyjni. Zaktualizowaliśmy również nasze zasady podróży i porady zdrowotne, zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia oraz aby odzwierciedlić wytyczne lokalnych władz – pisze Ascential w notatce skierowanej do pracowników.

Ponadto zespół Cannes Lions przekonuje, że ściśle monitoruje rozwój sytuacji, postępując zgodnie z radami urzędników zdrowia publicznego, zwłaszcza rządu francuskiego. Jest też świadomy, że sytuacja stale się zmienia.

Wcześniej Simon Cook, dyrektor zarządzający Cannes Lions powiedział „Campaign US”, że przeprowadzono konsultacje z klientami i partnerami, by odpowiednio się przygotować, wprowadzając środki umożliwiające elastyczność.

Jak zawsze bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych osób jest naszym priorytetem, a każda podejmowana przez nas decyzja będzie to odzwierciedlać – mówił.

Zapewnił, że niezależnie od terminu, w którym odbędzie się festiwal, organizatorzy są w pełni zaangażowani. Wszystkie zgłoszenia będą nadal oceniane i nagradzane przez globalne jury.

Na obecnym etapie każdy, kto przesyła zgłoszenie, powinien postępować zgodnie z istniejącym procesem i harmonogramem. Jeśli cokolwiek się zmieni, wydane zostanie oświadczenie – przekonywał Cook.

Festiwal uzgodnił alternatywne daty z burmistrzem Cannes i władzami francuskimi. Możliwy termin to 26–30 października. Cannes Lions ogłosi potencjalną zmianę daty nie później niż 15 kwietnia. Termin zgłaszania prac do festiwalu upływa 16 kwietnia.

Źródło: www.campaignlive.com

[Aktualizacja, 20 marca 2020 r.]
Międzynarodowy Festiwal Kreatywności Cannes Lions 2020 został przełożony. Nowa data to 26–30 października.

Organizator podjął taką decyzję po rozmowach z partnerami i autorytetami z zakresu zdrowia publicznego.

Wszystkie karnety, ustalenia sponsorskie i rezerwacje zostaną przeniesione i zachowają ważność. Planowane jest wydłużenie terminu dokonywania zgłoszeń.

  • 1
Cannes Lions

Cannes Lions 2020 odbędzie się w październiku?

17 marca 2020