Burger na Kilimandżaro: Uber Eats z rekordem świata
  • 0
  • 3
19.10.2022

Burger na Kilimandżaro: Uber Eats z rekordem świata

Uber Eats razem z brytyjską fundacją The Standing Tall Foundation pobił rekord świata w dostawie burgerów na najwyższą wysokość na lądzie. Burger został dostarczony na szczyt Kilimandżaro, czyli na 5895 m n.p.m. Kurierem, który podjął się tego zadania, był weteran wojny w Afganistanie – Andy Reid.

Kilimandżaro to wchodzący w skład Korony Ziemi najwyższy szczyt Afryki. Ten samotny masyw górujący nad nizinnym afrykańskim krajobrazem stanowi cel dla wielu wspinaczy. Jednym z nich jest kapral Andy Reid, który w Afganistanie stracił obie nogi i rękę. To założyciel The Standing Tall Foundation – brytyjskiej organizacji charytatywnej zajmującej się problematyką zdrowia psychicznego.

Reid, upamiętniając 13. rocznicę odniesienia swoich obrażeń, postanowił zdobyć Dach Afryki. Jednocześnie wcielił się w kuriera Uber Eats. Ustanowił tym samym nowy rekord świata w dostawie burgerów na najwyższą wysokość na lądzie. Praca w charakterze kuriera usługi była dla niego jednym ze sposobów na przygotowanie się do wyprawy.

Podróż od stóp do szczytu najwyższej góry w Afryce zajęła 6 dni

Dystans od miejsca przyrządzenia burgera do szczytu wyniósł około 4522 mile, czyli około 7278 kilometrów. Na szczyt Kilimandażaro burger przemierzył drogę samolotem, samochodem, a następnie pieszo wraz z Reidem i jego zespołem wspinaczy. Wyzwaniu towarzyszyła zbiórka funduszy dla The Standing Tall Foundation.

Wspinaczka była trudna, ale stanowiła jednocześnie świetną przygodę. Cieszę się, że udało nam się pobić rekord świata oraz zdobyć Kilimandżaro – powiedział Andy Reid. – W październiku 2009 r. zostałem ciężko ranny podczas patrolu w prowincji Helmand w Afganistanie. Każdego roku w październiku stawiam sobie wyzwanie, aby zebrać pieniądze i odwdzięczyć się stowarzyszeniom, które pomogły mi i mojej rodzinie w tamtych trudnych chwilach. Po wyzwaniach, z którymi wszyscy musieliśmy się zmierzyć w ciągu ostatnich kilku lat, chciałem, aby tegoroczne zadanie było wyjątkowe. Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Uber Eats i pobicie rekordu świata w dostawie burgerów na najwyższą wysokość na lądzie.

  • 3
Burger na Kilimandżaro. Andy Reid w akcji Uber Eats

Burger na Kilimandżaro. Andy Reid w akcji Uber Eats

Burger na Kilimandżaro. Andy Reid w akcji Uber Eats
Burger na Kilimandżaro. Andy Reid w akcji Uber Eats

19 października 2022