Burger King śpiewa o redukcji metanu w hodowli krów
  • 1
  • 1
7.09.2020

Burger King śpiewa o redukcji metanu w hodowli krów

Burger King ogłosił działania mające na celu sprostanie kluczowemu wyzwaniu branży: wpływowi hodowli krów na środowisko. Sieć przygotowała z tej okazji piosenkę, w której dzieci śpiewają o redukcji metanu.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych zwierzęta gospodarskie są odpowiedzialne za około 14,5% globalnej emisji gazów cieplarnianych. Krowy jako produkt uboczny trawienia wydzielają metan – gaz, który wpływa na ocieplanie planety. Burger King przekonuje, że opracował dietę dla krów, która zmniejsza emisję metanu.

Formuła tej diety ma być ogólnodostępna i dość prosta do wdrożenia. Wstępne testy sugerują, że dodanie 100 gramów liści trawy cytrynowej do codziennej diety zalecanej przez weterynarza pomaga zredukować emisję wspomnianego gazu cieplarnianego.

Marka ogłasza, że opracowała tę dietę we współpracy ze światowej sławy naukowcami. To Octavio Castelan, profesor na Narodowym Uniwersytecie Autonomicznym Meksyku i Ermias Kebreab, profesor na Uniwersytecie Kalifornijskim.

Od 14 lipca wybrane lokale Burger Kinga w Miami, Nowym Jorku, Austin, Portland i Los Angeles oferują whoppery przygotowane z mięsa krów, które emitują zmniejszoną ilość metanu. Marka przygotowała również film przedstawiający szczegółowo problem i rozwiązanie.

Źródło: www.businesswire.com

  • 1
Burger King śpiewa o redukcji metanu

Burger King śpiewa o redukcji metanu

7 września 2020

4 września 2020

  • 0
  • 6
  • 0
  • 0
  • 0
4.09.2020

Nadchodzi 13. edycja Międzynarodowego Festiwalu Art Moves – sztuki na bilbordach

W tym roku impreza odbędzie się w Toruniu po raz trzynasty. Przewodnie hasło festiwalu brzmi „Epidemia – globalna katastrofa, kara czy szansa, by wymyślić siebie i świat na nowo?”. W ramach festiwalu, jak co roku, zobaczymy w przestrzeni miejskiej Torunia prace uzdolnionych debiutantów, jak i uznanych, międzynarodowych twórców. Otwarcie odbędzie się 11 września, natomiast już od początku września można oglądać dzieła prezentowane na citylightach i ekranach Led.