Burger King rezygnuje z plastikowych zabawek w zestawach dla dzieci
  • 1
  • 1
23.09.2019

Burger King rezygnuje z plastikowych zabawek w zestawach dla dzieci

Dziewięcioletnia Ella i siedmioletnia Caitlin napisały list, w którym proszą sieci fast food o zrezygnowanie z plastikowych zabawek dodawanych do posiłków dla dzieci. Burger King odpowiada na tę prośbę kampanią „Melt down”.

Dziewczynki w petycji zamieszczonej na stronie www.change.org piszą, że w szkole uczą się o środowisku oraz o problemach z plastikiem. Małe Brytyjki twierdzą, że jest im bardzo smutno z powodu tego, jak ten surowiec zanieczyszcza naszą planetę.

Zwróciły się do sieci Burger King i McDonald’s, by zaprzestały dodawania wykonanych z plastiku zabawek do zestawów dla dzieci. Proszą firmy, by przyłączyły się do ochrony Ziemi dla przyszłych pokoleń. Ich petycję podpisało już ponad pół miliona osób.

Na list odpowiedział Burger King. Sieć zapowiedziała rezygnację z plastikowych zabawek w Wielkiej Brytanii. Ponadto w lokalach marki pojawiły się kosze, do których można wrzucić już posiadane zabawki, by poddane zostały recyklingowi. Osoby, które to zrobią między 19 a 30 września, otrzymają darmowy zestaw dla dzieci.

  • 1

Wyrzuć plastikową zabawkę. BK w kampanii mówi o problemach z plastikiem

23 września 2019