Bukmacher tworzy platformę filmów dokumentalnych Betclic Studios
  • 1
  • 1
16.03.2023

Bukmacher tworzy platformę filmów dokumentalnych Betclic Studios

Bukmacher otwiera Betclic Studios – studio i platformę wideo z filmami dokumentalnymi ze świata sportu i kultury. Powstaje także program grantowy dla młodych twórców. Marka przeznaczy 1 mln zł na realizację najciekawszych pomysłów.

Pieniądze mogą otrzymać ci, którzy za pośrednictwem platformy zgłoszą swój własny, oryginalny pomysł na produkcję wideo. Nie muszą to być profesjonalni twórcy filmowi.

– Program grantowy to szansa nie tylko dla utalentowanych reżyserów, ale także dla internetowych twórców wideo z ciekawymi pomysłami do wdrożenia. Ważna jest dla nas dobra koncepcja oraz determinacja, by, podobnie jak bohaterzy Betclic Studios, wybrać swój kurs i dążyć do celu – mówi Bartłomiej Płoskonka, country manager Polska w Betclic.

Pierwszy film dostępny na platformie opowiada historię Marka „Looneya” Rybowskiego

To jeden z najbardziej znanych obecnie artystów graffiti w Polsce. Mówi się o nim, że pokolorował Gdańsk. Film pokazuje drogę, którą Rybowski przeszedł, by z ulicy, gdzie zaczynał swoją przygodą, dotrzeć do największych galerii sztuki w Polsce i za granicą.

Każda z produkcji Betclic Studios przedstawiać będzie inny temat. Kolejny film przedstawi życie Rafała „Lipka” Lipińskiego. To jeden z najlepszych dunkerów na świecie, czterokrotny mistrz świata we wsadach i uczestnik wielu konkursów i turniejów FIBA, m.in. w Paryżu, Miami czy Stambule.

Następna w kolejce jest historia Soni Truszkowskiej. Polka znana jako Sonya DXB jeszcze kilka lat temu chciała zwiedzić świat jako stewardesa. Dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJ-ek.

Oprócz rodzimych produkcji na platformie Betclic Studios dostępne są międzynarodowe produkcje m.in. z Włoch, Portugalii i Francji.

Firma rozpoczęła współpracę z Papaya New Directors. Organizatorzy konkursu od dekady umożliwiają młodym reżyserom bezpośrednie wejście do zawodu w branży filmowej, reklamowej i kreatywnej. W ramach współpracy twórcy przygotują dla marki osiem filmów konkursowych. Będą to produkcje reklamowe, dokumentalne i teledysk.

Studio obejmuje swoim działaniem wszystkie rynki bukmachera. Na stronie znajdują się produkcje z polski, a także Portugalii czy Francji.

  • 1
Betclick Studios otwiera platformę wideo

Bukmacher tworzy platformę filmów dokumentalnych Betclic Studios

 

16 marca 2023

15 marca 2023