Browar Mentzen wykorzystał zdjęcie posła Sterczewskiego. Polityk zamierza ubiegać się o odszkodowanie
  • 0
  • 1
2.09.2021

Browar Mentzen wykorzystał zdjęcie posła Sterczewskiego. Polityk zamierza ubiegać się o odszkodowanie

Browar Mentzen należący do Sławomira Mentzena, wiceprezesa partii KORWiN, wykorzystał zdjęcie posła Franciszka Sterczewskiego, który na granicy polsko-białoruskiej próbował dostarczyć jedzenie uchodźcom. Polityk Koalicji Obywatelskiej zamierza wystąpić o odszkodowanie za bezprawne wykorzystanie wizerunku.

Browar opatrzył zdjęcie z Usnarza Górnego podpisem: „Kurier browaru Mentzen z twoją paczką”. Na fotografii widać posła biegnącego z torbą jedzenia w ręku. Zdjęcie pojawiło się na oficjalnym facebookowym profilu marki.

O sprawie informowała „Gazeta Wyborcza”. Odniósł się do niej również sam Franciszek Sterczewski. Zapowiedział, że konsultuje sprawę bezprawnego wykorzystania swojego wizerunku z prawnikami. Będzie się starać o odszkodowanie.

Sławomir Mentzen skomentował też sprawę na swoim prywatnym profilu na Facebooku. Przekonuje, że poseł Sterczewski stał się „dzięki swojemu biegowi w stylu Benny’ego Hilla memem. Współcześnie firmy wykorzystują memy do prowadzenia działań reklamowych”.

Pełna odpowiedź Sławomira Mentzena:
Do Browar Mentzen trafił właśnie mail z „Gazety Wyborczej” o następującej treści:

„Szanowni Państwo,
jestem dziennikarką „Gazety Wyborczej”, piszę do Państwa w związku z reklamą piwa, w której wykorzystaliście zdjęcie posła Franciszka Sterczewskiego usiłującego dostarczyć pomoc uchodźcom na granicy polsko-białoruskiej. Pod postem z tą reklamą na Facebooku są dziesiątki krytycznych komentarzy, w tym nawoływanie do bojkotu Waszego piwa. Czy zamierzają Państwo w jakiś sposób odnieść się do tych głosów? Podtrzymują Państwo przekonanie, że reklamowanie piwa poprzez wykorzystanie tematu uchodźców na granicy to dobry pomysł?”

Odpisałem następująco:

Szanowna Pani,
poseł Sterczewski, który nielegalnie próbował przekroczyć granicę z Białorusią, stał się dzięki swojemu biegowi w stylu Benny’ego Hilla memem. Współcześnie firmy wykorzystują memy do prowadzenia działań reklamowych. Komentarzy pozytywnych mieliśmy o rząd wielkości więcej niż negatywnych, do tego uzyskaliśmy wiele tysięcy pozytywnych reakcji na FB, dlatego uważam, że mem, który udostępniliśmy, był dobrze przyjęty.

Jednocześnie muszę zauważyć, że to poseł Sterczewski wykorzystuje zwożonych na granicę przez Aleksandra Łukaszenkę uchodźców do swojej działalności politycznej, próbując się w ten sposób promować, co zresztą bardzo dobrze mu wychodzi, niestety kosztem powagi naszego państwa.

Czekam z niecierpliwością na bojkot mojego Browaru przez środowiska skrajnej lewicy. Byłbym niezwykle szczęśliwy, gdyby „Gazeta Wyborcza” przyłączyła się do tego bojkotu. Mogę nawet podesłać na adres redakcji skrzynkę piwa z Browaru Mentzen, które redakcja będzie mogła uroczyście wylać na ulicę.

Pozdrawiam
Sławomir Mentzen

  • 1
Browar Mentzen wykorzystał na FB zdjęcie posła Sterczewskiego

Browar Mentzen wykorzystał na FB zdjęcie posła Sterczewskiego

2 września 2021