Brand24 zwiększył przychody i zyski
  • 0
  • 3
18.08.2022

Brand24 zwiększył przychody i zyski

Według wstępnych szacunków spółka Brand24 miała w pierwszym półroczu tego roku 10,3 mln zł przychodów i prawie 1,5 mln zysku operacyjnego. To wzrost w stosunku do tego samego okresu przed rokiem.

Pierwsze 6 miesięcy obecnego roku to dla Brand24 okres znacznej poprawy wyników. Skonsolidowane przychody spółki wzrosły o 40 proc. rok do roku. Zysk operacyjny zwiększył się ponadtrzyipółkrotnie, a EBITDA skoczyła z 1,5 mln zł do 2,7 mln zł.

Brand24 zwiększył przychody i zyski

– Tempo wzrostu ARR (annual recurring revenue) kwartał do kwartału nie jest tak efektowne jak w pierwszym kwartale. To naturalne przy skokowym wzroście w poprzednich miesiącach oraz naszej tradycyjnej sezonowości. Przewidujemy, że nasze przychody w całym 2022 r. przekroczą 20 mln zł – mówi Michał Sadowski, współtwórca i prezes Brand24.

Brand24 zwiększył przychody i zyski

– Dodatkowo wciąż mamy przestrzeń, aby w dość krótkim horyzoncie zwiększyć nasz biznes. Rozwijamy sprzedaż produktów premium w formie indywidualnych raportów analitycznych. W Insights24 (wcześniej znane jako Custom Reports) nowe pojedyncze kontrakty potrafią sięgać setek tysięcy złotych. Umiemy też już się skalować w tym segmencie, coraz częściej wykorzystując automatyzację procesu dostarczania wniosków i rekomendacji – mówi Michał Sadowski.

Ta poprawa wyników to kontynuacja trendu, który zapoczątkowało przemodelowanie cennika i podniesienie cen monitoringu. Średni dochód na użytkownika (ARPU) na nowych użytkownikach wynosi obecnie około 120 dol. (około 520 zł), co oznacza wzrost o ponad 40 proc. w porównaniu do okresu przed zmianą cennika. Z taką samą dynamiką wzrosły również miesięczne przychody (MRR) – do około 1,7 mln zł.

Oprócz nowych zastosowań silnika Brand24, spółka pracuje też nad rozwojem podstawowego narzędzia. Do bazy monitorowanych mediów weszły: Telegram, AppStore czy Google Play. Ruszyła aplikacja tworzona we współpracy z gigantem sektora martech firmą Semrush. W fazie testów jest nowy panel użytkownika.

  • 1

Brand24 zwiększył przychody i zyski

18 sierpnia 2022

17 sierpnia 2022