Borowski i Kawa inwestują w Made in PR i wzmacniają obszar public relations w grupie
  • 0
  • 1
19.01.2023

Borowski i Kawa inwestują w Made in PR i wzmacniają obszar public relations w grupie

Wojciech Borowski, group CEO oraz Krzysztof Kawa, group CFO McCann Poland w sierpniu 2021 r. wykupili tę agencję. W styczniu 2022 zainwestowali w agencję z obszaru healthcare, a teraz wzmacniają sektor PR. Z początkiem tego roku do grupy dołączyła spółka Made in PR.

Obok należącej do McCann Poland sieciowej agencji PR Weber Shandwick, z początkiem 2023 r. partnerem grupy została spółka Made in PR. Pierwsza z nich jest odpowiedzialna za projekty o wymiarze międzynarodowym. Oprócz tego te realizowane dla dużych podmiotów krajowych. Szczególnie w obszarze farmacji, technologii, motoryzacji czy finansów. Natomiast Made in PR skupi się głównie na rynku lokalnym. Będzie kontynuować rozwój w zakresie komunikacji m.in. w branży retail i budowlanej.

Myśl o wzmocnieniu obszaru PR w naszej grupie towarzyszyła nam od dawna. Z zaciekawieniem obserwujemy rynek. Dostrzegamy, jak dynamicznie zmieniają się potrzeby klientów w zakresie komunikacji PR. W ostatnich miesiącach pojawiły się obiecujące trendy na rynku. Komplementarnie obok siebie mogą rozwijać się dwie agencje zajmujące się obsługą różnych segmentów klientów.

Dlatego bardzo się cieszę, że agencja Made in PR dołączyła do naszej grupy. Obok wchodzącej w jej skład agencji Weber Shandwick będzie tworzyła niezależny zespół doświadczonych profesjonalistów i kreatywnych doradców. Zapewnią oni merytoryczne wsparcie markom z różnych sektorów i o różnych potrzebach biznesowych – komentuje Wojciech Borowski, group CEO McCann Poland.

Zmiany te znalazły odzwierciedlenie także na poziomie struktury zarządczej

Bartłomiej Kędzierski dotychczas był CEO i właścicielem agencji Made in PR. Z początkiem roku przejął po Agnieszce Dziedzic stanowisko managing partner w Weber Shandwick. Od stycznia 2023 Made in PR zarządzana jest przez Sylwię Siedlanowską-Wasiluk. Wcześniej zajmowała ona stanowisko client service directora w agencji.

Współczesny PR zmienia się na naszych oczach. Daje nam coraz to więcej możliwości. Cieszę się, że w Made in PR możemy wyjść tym zmianom naprzeciw i rozpocząć nowy rozdział w historii agencji. Wierzę, że dzięki współpracy z grupą budowaną przez Wojciecha i Krzysztofa oraz liczny, multidyscyplinarny zespół jeszcze bardziej rozwiniemy skrzydła. Zapewnimy naszym klientom kompleksowe wsparcie na wielu polach – mówi Siedlanowska-Wasiluk.

  • 1

Od lewej Wojciech Borowski, Bartłomiej Kędzierski, Sylwia Siedlanowska-Wasiluk, Krzysztof Kawa (fot. mat. pras.)

 

19 stycznia 2023

18 stycznia 2023