Bodyform z wirtualną wystawą na temat endometriozy
  • 0
  • 3
3.03.2021

Bodyform z wirtualną wystawą na temat endometriozy

Bodyform – marka artykułów higienicznych dla kobiet, rozpoczęła kampanię „Pain Stories”. Porusza w niej stosunkowo mało znany temat endometriozy. Chce w ten sposób zachęcić kobiety do mówienia o bólu, bo mogą dzięki temu skrócić czas diagnozy.

Jak przekonuje Luciana de Azevedo Lara, menedżer ds. globalnej komunikacji marki w firmie Essity, celem działań jest przełamywanie tabu powstrzymującego kobiety przed mówieniem o bólu miesiączkowym. Kampania jest odpowiedzią na wyniki badań, które wskazują, że 51% kobiet i 52% mężczyzn uważa, iż ​​ból ten jest czymś, co kobiety powinny znosić. Tymczasem jedna na dziesięć kobiet cierpi na endometriozę. Endometrioza to stan, w którym w jajnikach i jajowodach zaczyna rosnąć tkanka podobna do wyściółki macicy, powodując wyjątkowo silny ból.

Rozpoznanie zajmuje średnio siedem lat. Trwa to tak długo właśnie ze względu na postrzeganie silnego bólu miesiączkowego jako czegoś normalnego u kobiet.

W ramach działań marka w wirtualnym muzeum udostępnia relacje kobiet cierpiących na endometriozę, dzieła sztuki i fakty dotyczące tego stanu. Pokazuje, przez co przechodzą kobiety. Stara się w ten sposób zwiększyć świadomość tematu i zachęcać do wcześniejszej diagnozy endometriozy.

Ponadto Bodyform stworzył „Słownik bólu”, wykorzystując prawdziwe opisy osób cierpiących na endometriozę. Narzędzie zostanie rozesłane do organizacji pozarządowych i lekarzy pierwszego kontaktu. Ma to pomóc w diagnozowaniu tej choroby.

Naszą misją związaną z tymi historiami, słownikiem bólu i wszystkimi innymi narzędziami, które wykorzystujemy, jest zajęcie się problemem różnicy płci i wzmocnienie pozycji kobiet, które stanowią połowę społeczeństwa. Także sprawienie, by zrozumiały, że powinny prosić o pomoc, jeśli odczuwają taki poziom bólu – mówi Luciana de Azevedo Lara.

Kampanię przygotowała agencja AMV BBDO.

Źródło: www.marketingweek.com

  • 3
endometrioza

Bodyform w kampanii uświadamia, czym jest endometrioza

3 marca 2021

2 marca 2021