Biuro idealnie dopasowane – nieuchwytne jak jednorożec?
  • 0
  • 3
21.09.2020 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Biuro idealnie dopasowane – nieuchwytne jak jednorożec?

Co składa się na biuro idealne? Funkcjonalny układ i odpowiedni standard wnętrz? To podstawa. Wygodny dojazd dla pracowników i klientów? Niewątpliwie ważna kwestia. Atrakcyjna lokalizacja? Coraz lepiej. Komfortowa przestrzeń na wyłączność, w której nie musimy dopłacać za części wspólne? To chyba zbyt piękne, żeby było prawdziwe… a jednak! Okazuje się, że takie rzadkie okazy można spotkać w samym sercu Łodzi.

Biuro idealnie dopasowane – nieuchwytne jak jednorożec?

Ścisłe centrum Łodzi to miejsce unikatowe – zupełnie jak stacjonujący w nim pomnik jednorożca. Uchwycone w galopie stworzenie stało się nierozerwalną częścią miasta oraz prawdziwym symbolem pozytywnych przemian, jakie przechodzi ono w ostatnich latach. Znajdujące się tuż obok centrum przesiadkowe komunikacji miejskiej (przez mieszkańców nazywane pieszczotliwie „stajnią jednorożców”) obsługuje aż 11 linii tramwajowych i autobusowych ze wszystkich dzielnic.

Oddany kilka lat temu do użytku tunel podziemny ułatwia kierowcom dojazd i wyjazd z centrum, także w godzinach szczytu. Na wyremontowanej ulicy Piotrkowskiej koncentruje się zaś handlowo-rozrywkowe serce miasta.

Otwierając biuro w Łodzi „naprzeciwko jednorożca”, można więc być pewnym, że klienci z łatwością zlokalizują naszą firmę, a pracownicy bez trudu dojadą do pracy. Dynamizm figury może być także źródłem inspiracji i motorem do działania. Szczególnie jeśli spojrzymy na nią z okien budynku Orange Plaza – prawdziwego jednorożca wśród biur!

Biuro idealnie dopasowane – nieuchwytne jak jednorożec?

Dla każdego coś optymalnego

Na czym polega unikatowość Orange Plaza? – To jedyna oferta powierzchni biurowych na wyłączność, bez współczynnika części wspólnych, dostępna w ścisłym centrum Łodzi – podkreśla Monika Hryniewicz, Head of Leasing w firmie OPG Property Professionals. – Płynące z tego zalety dostrzegą zarówno większe firmy z sektora usług dla biznesu, dążące do utrzymania kosztów najmu na możliwie niskim poziomie, jak i nieco mniejsze zespoły. Takie, którym zależy na klimatycznej i dobrze zlokalizowanej przestrzeni do pracy, lecz które nie mogą sobie pozwolić na biuro w budynku klasy A – dodaje.

Firmy rozglądające się za przestrzenią dla większej liczby pracowników w układzie open space powinny zwrócić uwagę na pierwsze piętro Orange Plaza. Tutaj do dyspozycji otrzymują ponad 1000 mkw. komfortowej powierzchni, a wraz z nią m.in. pełną instalację ICT, internet światłowodowy, sieć wi-fi, klimatyzację, podwieszane sufity ze zintegrowanym oświetleniem oraz duże, otwierane okna. Brak add-on factor oraz, w przypadku zajęcia całego piętra, brak współczynnika kondygnacyjnego to propozycja dla tych firm, dla których liczy się ilość „biura w biurze”.

Biura znajdujące się na drugim i trzecim piętrze to nieco mniejsze, bardziej kameralne metraże (odpowiednio 320 mkw. i 238,4 mkw.), których wyróżnikiem jest z kolei osobne wejście oraz… całkowita prywatność dla najemcy. Zaangażowaniu i komfortowej pracy sprzyjać będą m.in. duże, wpuszczające mnóstwo naturalnego światła przeszklenia w dachu, wydzielone salki konferencyjne i gabinety, funkcjonalne zaplecze sanitarne i socjalne. Jest nawet własny taras, na którym można zorganizować zarówno burzę mózgów, jak i… imprezę firmową!

Biuro idealnie dopasowane – nieuchwytne jak jednorożec?

Jednorożec wśród biur

Zadowoleni pracownicy to bardziej efektywni pracownicy, a to z kolei przekłada się na satysfakcję klientów. Aby utrzymać zaangażowanie zespołu, oprócz biura warto więc wziąć pod uwagę również jego otoczenie. Atutem ścisłego centrum Łodzi jest obecność licznych restauracji, centrów rozrywki czy sklepów.

W czasie pracy można wyskoczyć na biznesowy lunch – np. do popularnego OFF Piotrkowska Center, które kusi szeroką gamą lokalnych knajpek. Przed powrotem do domu wyciśniemy siódme poty w klubie fitness po drugiej stronie ulicy. A jeśli po ciężkim dniu potrzeba nam chwili odpoczynku, możemy zrelaksować się w kinowym fotelu – zaledwie kilka minut pieszo od biura.

W samym centrum Łodzi swoją przystań odnajdą więc duzi gracze z sektora BPO, SSC czy IT, ale też firmy mające bezpośredni kontakt z klientem. Mogą to być np. agencje kreatywne, reklamowe i marketingowe, firmy doradztwa biznesowego, biura nieruchomości, agencje pośrednictwa pracy i HR czy firmy z branży handlowo-transportowo-logistycznej.

– Atrakcyjna lokalizacja, wysoki standard wnętrz, korzystne warunki najmu – Orange Plaza udowadnia, że połączenie tych cech nie jest niemożliwe. Jednorożce wśród biur istnieją. Ci, którzy uwierzą w ścisłe centrum Łodzi, zyskują dużo za stosunkowo niewiele – podsumowuje Monika Hryniewicz.

21 września 2020