Barbie w pandemii z najwyższą sprzedażą od ponad pięciu lat
  • 0
  • 1
10.02.2021

Barbie w pandemii z najwyższą sprzedażą od ponad pięciu lat

Sprzedaż Barbie (Mattel) osiągnęła w 2020 r. 1,35 mld dol. To najwięcej od co najmniej 2014 r.

Sprzedaż lalek wzrosła o 16% na całym świecie. Pozwoliło to firmie Mattel odnotować najlepszy rok sprzedaży od 2017 r. Pandemia okazała się dobrym czasem dla przemysłu zabawkarskiego, który zyskał na ograniczeniach innych form rozrywki.

Gwałtowny wzrost popytu nadwyrężył też łańcuchy dostaw na początku roku. Ynon Kreiz, dyrektor generalny Mattela powiedział jednak, że firma, która jest również właścicielem takich marek jak Hot Wheels, ostatecznie była w stanie sprostać nadzwyczajnemu wzrostowi popytu na produkty.

Hasbro, czyli największy rywal firmy Mattel, który jest właścicielem m.in. Nerfa i gier planszowych takich jak Monopoly, poinformował na początku lutego, że jego sprzedaż w całym roku 2020 spadła o 8%, do około 5,4 mld dol. Stało się tak pomimo wzrostu o 4% w ostatnim kwartale.

W Mattelu sprzedaż wzrosła o 2% w zeszłym roku, do ponad 4,5 mld dol. i o 10% w ostatnich trzech miesiącach roku, w tym w decydującym okresie świątecznym. Zyski w 2020 r. wyniosły 126,6 mln dol., podczas gdy w poprzednim roku firma odnotowała ze stratę ponad 200 mln dol.

Mattel ogłosił również nowy program, który ma pomóc mu zaoszczędzić 250 mln dol. do 2023 r. W przeciwieństwie do wcześniejszych wysiłków, które skupiały się na zmniejszeniu śladu produkcyjnego firmy, ten plan ma być szerszy i obejmować standaryzację globalnego marketingu oraz przebudowę działalności detalicznej marki Barbie. Ynon Kreiz odmówił odpowiedzi na pytanie, czy będzie się to wiązało ze zwolnieniami.

W ostatnich latach Barbie stawia na działania wizerunkowe, w których przekonuje dziewczynki, że mogą być tym, kim zechcą. W tym celu wręcza m.in. nagrody Barbie Shero kobietom, które dzięki wytrwałości, determinacji i konsekwencji w osiąganiu życiowych i sportowych celów mogą inspirować dziewczynki na całym świecie.

Źródło: www.bbc.com

  • 1
Barbie w pandemii sprzedaje się dobrze

Barbie w pandemii sprzedaje się dobrze

KS

3 tygodnie temu

Czy to model lalki gadający do dzieci, żeby kupić jej sukienki?

10 lutego 2021

9 lutego 2021