Bank Zachodni WBK zmienia się w Santander Bank Polska. Akcjonariusze zdecydowali
  • 0
  • 0
16.05.2018

Bank Zachodni WBK zmienia się w Santander Bank Polska. Akcjonariusze zdecydowali

16 maja odbyło się walne zgromadzenie akcjonariuszy Banku Zachodniego WBK. Przyjęto na nim uchwałę w sprawie zmiany nazwy banku na Santander Bank Polska oraz zmiany siedziby rejestrowej na Warszawę.

W imieniu całej Grupy Santander jest mi miło poinformować, że dziś walne zgromadzenie akcjonariuszy Banku Zachodniego WBK zaakceptowało zmianę nazwy naszego banku w Polsce. Obecność w Polsce jest ważnym elementem strategii Grupy. Zamierzamy kontynuować rozwój na tym rynku oraz nieustannie wspierać polskich klientów i ich firmy w codziennych sukcesach – mówi Ana Botín, group executive chairman Grupy Santander.

Zmiana nazwy na Santander Bank Polska jest naturalnym następstwem przynależności Banku Zachodniego WBK od 2011 r. do międzynarodowej Grupy Santander. Stanowi też etap rozpoczętego pod koniec marca 2018 r. globalnego projektu unowocześnienia marki we wszystkich krajach Grupy Santander.

Jej nowy wizerunek będzie bardziej nowoczesny. Ma też lepiej odzwierciedlać transformację cyfrową, która jest jednym z filarów globalnej strategii Grupy. Podkreśli stabilność i kontynuację 160-letniej historii, zachowując najważniejsze dotychczasowe cechy Grupy.

Banco Santander wyznacza globalne standardy i wzorce w zakresie oferty, jakości obsługi i relacji z klientami oraz wsparcia dla społeczności lokalnych. Wraz ze zmianą nazwy i identyfikacji wizualnej stajemy się bogatsi o międzynarodowy wymiar marki Santander oraz długoletnią tradycję i siłę Grupy – powiedział Gerry Byrne, przewodniczący rady nadzorczej Banku Zachodniego WBK.

Bank w swojej strategii określił, że chce być najlepszym bankiem dla klientów i jednym z najbardziej innowacyjnych banków w Polsce. Założeniem marki jest intensywniejsze wykorzystanie przynależności do Grupy Santander przy wdrażaniu korzyści dla klientów w Polsce.

Zmiana marki to świetna okazja do wzmocnienia pozycji rynkowej w coraz bardziej cyfrowym, szybko zmieniającym się świecie. Pozwoli nam lepiej komunikować naszą nowoczesność i postępy transformacji cyfrowej. Będziemy mogli oferować też nowe, innowacyjne rozwiązania, które sprawią, że klienci będą jeszcze łatwiej, bardziej efektywnie zarządzać finansami osobistymi oraz rozwijać swoje firmy – dodaje Michał Gajewski, prezes zarządu Banku Zachodniego WBK.

Zmiana nazwy, logo oraz siedziby nie będą wymagać od klientów podejmowania jakichkolwiek dodatkowych działań. Wszystkie umowy pozostaną w mocy, bez konieczności podpisywania dodatkowych aneksów. Nie zmienią się również numery rachunków bankowych, terminy ważności kart ani numery PIN.

Do czasu zarejestrowania zmiany nazwy w Krajowym Rejestrze Sądowym adresy strony internetowej banku oraz stron do logowania do bankowości internetowej i mobilnej pozostają takie same, jak dotychczas.

Formalny start rebrandingu nastąpi we wrześniu, wraz z dniem rejestracji odpowiednich zmian w KRS. Od tego momentu bank będzie działał pod nazwą Santander Bank Polska. Do nowej nazwy zostanie dopasowana identyfikacja wizualna, która zostanie zaprezentowana również we wrześniu.

Zmiana obejmie także spółki grupy kapitałowej BZ WBK mające w nazwie skrót BZ WBK. Towarzyszyć jej będzie ogólnopolska kampania informacyjna i wizerunkowa w mediach tradycyjnych i cyfrowych.

16 maja 2018