Auchan zaprzecza pogłoskom o otwieraniu nowych sklepów w Rosji
  • 0
  • 2
13.03.2023

Auchan zaprzecza pogłoskom o otwieraniu nowych sklepów w Rosji

12 marca Auchan opublikował oświadczenie. Zaprzecza w nim informacjom agencji Reuters, jakoby otwierał w Rosji nowe placówki.

W internecie pojawiły się pogłoski o tym, że Auchan łamie sankcje nałożone na Rosję i otwiera w tym kraju nowe placówki. Ich źródłem jest informacja agencji Reuters.

Auchan nie wycofał się z rynku rosyjskiego po wybuchu wojny w Ukrainie. Jednak obecność tam nie oznaczała z konieczności rozwoju sieci w miejsce ustępujących retailerów. Wraz z pojawieniem się plotek o tym, że jednak sieć postanowiła o ekspansji na tym rynku, Auchan stara się uciąć spekulacje własnym oświadczeniem.

Stanowisko Auchan Retail, 12 marca 2023

Auchan kategorycznie zaprzecza informacjom o otwieraniu nowych sklepów w Rosji

W reakcji na pojawiające się w europejskich mediach publikacje, będące efektem opublikowanych przez Agencję Reuters nieprawdziwych informacji, Auchan kategorycznie zaprzecza, jakoby firma otwierała nowe sklepy w Rosji.

Nie, Auchan nie otwiera nowych sklepów ani nie tworzy nowych powierzchni sprzedaży w Rosji.

Nie, Auchan nigdy nie planowało podwojenia liczby sklepów w Rosji. Ta „informacja” nie pojawia się nigdzie w komunikatach czy planach strategicznych Auchan Russia czy Auchan Retail. Jest nieprawdziwa.

Tak, Auchan Retail wstrzymało wszystkie inwestycje swojej rosyjskiej spółki zależnej.

Tak, Auchan Retail bezwzględnie przestrzega warunków obecnego embarga i sankcji. Działa w ściśle określonych ramach prawnych.

9 marca br. Auchan Russia ogłosiło rebranding jednego z istniejących już sklepów sieci (funkcjonujących pod marką Atak) na markę „My Auchan”. Wprowadzenie tej marki sklepów w formacie ultra-convenience na rynek rosyjski zainaugurowane zostało już w 2016 r.

W ten sposób Auchan Retail kontynuuje realizację swojego zobowiązania wobec ludności cywilnej Ukrainy i Rosji. Jest nim zapewnienie dostępu do wysokiej jakości żywności w możliwie najlepszej cenie dzięki utrzymaniu sklepów sieci na terenie obu tych krajów otwartych. Misja ta jest kontynuowana.

  • 2
Reuters z informacją o otwieraniu nowych placówek w Rosji przez Auchan

Reuters z informacją o otwieraniu nowych placówek w Rosji przez Auchan

Stanowisko Auchan w sprawie informacji o otwieraniu nowych sklepów w Rosji

Stanowisko Auchan w sprawie informacji o otwieraniu nowych sklepów w Rosji

13 marca 2023