Astronautka bohaterką reklamy Ikei
  • 1
  • 3
19.04.2023

Astronautka bohaterką reklamy Ikei

Nowa kampania Ikei pokazuje, że nawet w najbardziej zagraconej i małej kuchni znajdą się nieznane zakamarki. Można je wykorzystać dzięki produktom marki.

Bohaterką kampanii jest astronautka. Tak jak ona może poczuć się każdy, kto odkryje nowe przestrzenie w swojej kuchni. Twórcy kampanii znów postawili na filmową wizję spotu reklamowego. To już czwarta odsłona, m.in. po:

Tym razem scenka dzieje się w kosmosie. Astronautka lewituje w przestrzeni, a produkty marki przesuwają się obok niej niczym zawieszone w próżni. W tle słychać muzykę Richarda Straussa wykorzystaną w filmie „Odyseja Kosmiczna”. Kiedy aktorka sięga po obiekt, okazuje się, że znajduje się we własnej kuchni, gdzie odkrywa właśnie nowe miejsca.

Ogólnopolska kampania wystartowała 14 kwietnia. Do jej rozpowszechnienia wykorzystywane są szerokozasięgowe media, takie jak:

  • telewizja (spoty 30” i 2 x 15”),
  • digital (spoty 2 x 30”, 2 x 15” 5 x 6”), a w ramach niego działania display: wideo (YouTube), serwisy VOD oraz media społecznościowe (Instagram, Facebook, TikTok) i współpraca z influencerami.

Wykorzystano także Google i programy lojalnościowo-rabatowe. Nowe treści pojawią się na kanałach własnych marki. O kampanii będzie można usłyszeć w radiu oraz serwisach audio. Przygotowano też aktywacje dla klubowiczów IKEA Family.

Za produkcję spotów do telewizji i digitalu odpowiada FilmReaktor. Reżyserią zajął się Łukasz Zabłocki, a scenografią Zuzanna Słomiska we współpracy z Katarzyną Jaros-Puzio – projektantką oraz krajową liderką ds. architektury wnętrz w IKEA Retail).

Kampanię stworzyła agencja VMLY&R Polska. Za strategię odpowiada Ewa Sypień, kreację przygotował team Dorota Piekarska, Paulina Weisgerber i Natalia Borawska. Magdalena Michalska czuwała nad produkcją z ramienia agencji, a nad procesem i client engagementem – Aleksandra Maleszyk. Mediami, planowaniem i zakupem zajęła się agencja Wavemaker, komunikacją PR – Garden of Words, a działaniami klubu IKEA Family – Loyalty Point.

  • 3
Astronautka w reklamie Ikei

Astronautka w reklamie Ikei

Astronautka w reklamie Ikei
Astronautka w reklamie Ikei

18 kwietnia 2023