Artystka fotograf Zuza Krajewska zrobiła sesję zdjęciową influencerom dla marki Łomża
  • 0
  • 26
17.07.2019

Artystka fotograf Zuza Krajewska zrobiła sesję zdjęciową influencerom dla marki Łomża

Marka Łomża Jasne Pełne podjęła współpracę z warszawską fotografką Zuzą Krajewską. Jest ona znana nie tylko z fotografii i mody, lecz także z autorskich projektów artystycznych. To pierwsza tego typu współpraca komercyjna Krajewskiej. Jej efektem jest seria portretów młodych, kreatywnych Polaków żyjących i tworzących w Warszawie.

Marka Łomża Jasne Pełne współpracuje z niezależnymi twórcami, wspiera festiwale muzyczne i inne artystyczne przedsięwzięcia. Angażuje się także w niestandardowe projekty, skupiając się przede wszystkim na działaniach w Internecie, gdzie jej grupa docelowa jest najbardziej aktywna. Najnowszym elementem tej strategii jest sesja zdjęciowa, której autorką jest Zuza Krajewska.

To seria portretów przedstawicieli młodego pokolenia na tle wielkomiejskich krajobrazów. Wybór modeli był nieprzypadkowy. To ludzie z pomysłem na siebie i zainteresowaniami, które realizują w życiu zawodowym i prywatnym. Mocno widoczni w sieci, gdzie promują to, co robią, są influencerami w swoich społecznościach.

Wśród bohaterów sesji znaleźli się m.in.:

  • fotograf Maksym Rudnik,
  • tancerka Linda Golińska,
  • Max Kabara, założyciel Hypetalk – największej w Polsce facebookowej grupy zrzeszającej fanów streetwearu.

Zuza Krajewska to jedna z topowych polskich fotografek, ostatnio związana z warszawską agencją Warsaw Creatives. Znana jest z wyjątkowego zmysłu obserwacji ludzi, nieszablonowego spojrzenia na rzeczywistość i swobodnego łączenia różnych konwencji i estetyk.

Sesja zrealizowana na zlecenie Łomży Jasne Pełne ma wyraźny artystyczny rys autorki. Nawiązuje przy tym stylem do fotografii ulicznej, mocno osadzonej w miejskim klimacie.

Elementem łączącym wszystkie kadry jest niewielka, pękata butelka piwa. Ma być rozpoznawalnym symbolem wpisanym w kulturę grupy docelowej, którą tworzą właśnie tacy ludzie, jak bohaterowie zdjęć Krajewskiej.

Zdjęcia powstały w Warszawie, wśród blokowisk na Pradze i Woli. Sesję wyprodukował Julian Chmielewski z gdańskiej agencji Crane, a stylizacje są dziełem warszawskiego stylisty Michała Kusia.

  • 26

17 lipca 2019