Artur Rojek ambasadorem akcji „Czujesz Klimat?” marki Rossmann
  • 0
  • 1
8.08.2022

Artur Rojek ambasadorem akcji „Czujesz Klimat?” marki Rossmann

Artur Rojek został ambasadorem akcji sieci Rossmann „Czujesz Klimat?”. Artysta ogłosił swoją decyzję podczas Off Festivalu w Katowicach. Wspólnie z marką będzie promował bardziej ekologiczne postawy. W nadchodzących miesiącach do akcji dołączą kolejni ambasadorzy.

Marka Rossmann zaprosiła do akcji artystów utożsamiających się z jej wartościami. Pierwszym ambasadorem został Artur Rojek, wokalista i kompozytor, dyrektor artystyczny cenionego Off Festivalu. Artysta od lat kojarzony jest ze świadomymi, proekologicznymi wyborami i stylem życia.

Na Off Festiwalu stawiamy m.in. na segregację odpadów, biodegradowalne naczynia i sztućce, infrastrukturę częściowo zbudowaną z materiałów eco friendly, a także rozbudowaną ofertę wege w strefie gastro. Robiliśmy to jako pierwsi, jeszcze przed tym jak wprowadzone zostały w tej kwestii europejskie przepisy. Staramy się być zawsze o krok do przodu. Off jest od lat w czołówce najbardziej ekologicznych festiwali w Europie.

Chcemy być nowatorscy i pokazywać, że wszystko to, co robimy, możemy robić mądrzej. I chociaż nie zbawimy tym całego świata, to mamy wpływ na najbliższe otoczenie, w którym funkcjonujemy. Wielkie zmiany powinniśmy rozpocząć od samych siebie! Cieszę się, że taka sieć jak Rossmann włącza się w promowanie tej ważnej idei – komentuje artysta.

Dzięki współpracy sieci Rossmann ze znanym muzykiem możliwe jest wspólne dotarcie z tą ideą do szerokiego grona odbiorców.

Celem akcji „Czujesz Klimat?” jest m.in. zbudowanie świadomości, że każdy z nas może podejmować wybory przyjazne środowisku. W ramach inicjatywy oznaczono produkty wyróżniające się ze względu na:

  • dobry dla planety skład,
  • opakowanie przyjazne środowisku,
  • bardziej zrównoważoną produkcję.

W ramach akcji Rossmann został sponsorem Open’era (na tegorocznym festiwalu po raz pierwszy w Polsce pojawiła się scena zasilana wodorem), Siesty oraz Great September.

  • 1
Artur Rojek podczas OFF Festivalu (fot. Krystian Pakieła)

Artur Rojek podczas Off Festivalu (fot. Krystian Pakieła)

8 sierpnia 2022

7 sierpnia 2022