Apple usuwa viralową aplikację „Countdown”. Studio STX Films zwraca się ku użytkownikom Androida
  • 0
  • 1
21.10.2019

Apple usuwa viralową aplikację „Countdown”. Studio STX Films zwraca się ku użytkownikom Androida

„Countdown” to aplikacja, która rzekomo przewiduję datę śmierci i odlicza dni do niej. Apple właśnie usunął ją z App Store. Popularność aplikacji postanowiło wykorzystać studio filmowe STX Films.

Autorem aplikacji jest Ryan Boyling, brytyjski programista, który stworzył ją, inspirując się zwiastunem horroru „Countdown” STX Films. W filmie tajemnicza aplikacja również przewiduje datę śmierci bohaterów. Każdy, kto ją pobierze i zainstaluje, umiera w wyznaczonym czasie w niewyjaśnionych okolicznościach.

Aplikacja nie jest oficjalną częścią kampanii reklamowej filmu. Tuż przed usunięciem z App Store „Countdown” była chętniej pobierana niż TikTok, YouTube i Instagram.

Według firmy Sensor Tower przez dwa dni przed usunięciem była to najpopularniejsza darmowa aplikacja w Stanach Zjednoczonych. Zdobyła także pierwsze miejsce na listach przebojów App Store w Australii, Kanadzie, Finlandii, Irlandii i Norwegii.

Wirtualny sukces aplikacji szybko przykuł uwagę STX Films. Firma początkowo nie wiedziała, jak odpowiedzieć. Z jednej strony wydawało się, że jest to przypadek naruszenia praw autorskich. Z drugiej aplikacja promowała film i wyraźnie robiła to z powodzeniem.

Ostatecznie po usunięciu aplikacji z App Store STX postanowił wykorzystać ten wirusowy sukces. Studio nabyło aplikację od programisty i współpracowało z nim, aby wydać wersję na Androida.

W rozmowie z „Variety” autor aplikacji twierdzi, że Apple zdecydował o usunięciu „Countdown” z App Store, ponieważ była „zbyt minimalistyczna”.

Źródło: www.variety.com

  • 1

Złowroga aplikacja usunięta z App Store

21 października 2019

18 października 2019