Apple rekrutuje managera z branży reklamowej – sugestia, że zamierza stworzyć własną platformę reklamową
  • 0
  • 1
5.08.2022

Apple rekrutuje managera z branży reklamowej – sugestia, że zamierza stworzyć własną platformę reklamową

Apple szuka managera, który pomoże zbudować platformę reklamową i w ten sposób zdywersyfikować przychody. Wymagania: 10 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami i minimum 3 lata doświadczenia z technologiami marketingowymi.

Zakres obowiązków szukanego specjalisty będzie obejmował koordynację zespołów budujących tzw. mobile demand-side platforms (DSP). Musi on umieć uwzględnić ryzyko zagrażające programowi i dostarczać wyniki w szybko zmieniającym się środowisku.

Platformy DSP służą reklamodawcom do zarządzania kontami do kupowania reklam w systemie aukcyjnym. Analizują, czy przesłane dane pasują do założeń zaplanowanej kampanii. Następnie proponują stawkę za wyświetlenie reklamy. „Wygrywa” zgłoszenie tej platformy, która zaoferuje najwyższą cenę – i to reklama tego reklamodawcy zostaje wyświetlona.

Celem Apple jest zdywersyfikowanie przychodów w sytuacji spowolnienia sprzedaży produktów. Niedawno marka ogłosiła rozbudowę oferty reklamowej w AppStore. Ta dotychczas obejmowała tylko reklamy w zakładce i wynikach wyszukiwania.

źródło: Mediapost

  • 1
Apple rekrutuje managera

Apple rekrutuje managera, który zbuduje mu DSP?

Firma szkoleniowa Kar-Group

1 tydzień temu

Dzięki za fajny materiał

 

4 sierpnia 2022