Apple pracuje nad połączeniem Apple TV, inteligentnego głośnika i wideokonferencji
  • 0
  • 1
13.04.2021

Apple pracuje nad połączeniem Apple TV, inteligentnego głośnika i wideokonferencji

Jak wynika z nieoficjalnych informacji Bloomberga, Apple pracuje nad urządzeniem, które łączyłoby dekoder Apple TV z głośnikiem HomePod i kamerą do wideokonferencji. Prace mają być na razie na bardzo wczesnym etapie.

Urządzenie obejmowałoby standardowe funkcje Apple TV, takie jak oglądanie wideo czy granie w gry, a także inteligentnego głośnika, czyli m.in. odtwarzanie muzyki i korzystanie z cyfrowego asystenta Siri. Gdyby zostało wprowadzone na rynek, stanowiłoby najbardziej ambitną jak dotąd ofertę sprzętu do inteligentnego domu firmy Apple.

Gigant technologiczny z Cupertino rozważa również stworzenie wysokiej klasy głośnika z ekranem dotykowym. Chce bowiem lepiej konkurować z liderami rynku – Google i Amazonem. Takie urządzenie łączyłoby iPada z głośnikiem HomePod, a oprócz tego zawierałoby kamerę do czatu wideo.

Firma badała możliwość podłączenia iPada do głośnika za pomocą robotycznego ramienia, które może się poruszać i podążać za użytkownikiem po całym pokoju, podobnie jak w najnowszym gadżecie Amazon Echo Show.

Rozwój obu produktów jest wciąż na wczesnym etapie. Firma może nie zdecydować się na żaden z nich lub zmienić ich kluczowe funkcje. Rzecznik Apple odmówił komentarza.

Źródło: www.bloomberg.com

  • 1
Apple pracuje nad nowym urządzeniem

Apple pracuje nad nowym urządzeniem

13 kwietnia 2021