Anita Włodarczyk polską Barbie Shero 2021
  • 1
  • 4
8.03.2021

Anita Włodarczyk polską Barbie Shero 2021

Marka Barbie kolejny raz wyróżniła wybitne liderki, sportsmenki i artystki. Ikony i wizjonerki, które odważnie zmieniają rzeczywistość, udowadniając dziewczynkom i kobietom na całym świecie, że warto mieć marzenia i podążać własną drogą. Wyróżnienie Barbie Shero i lalkę inspirowaną swoim wyglądem otrzymała polska lekkoatletka, dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich, czterokrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem – Anita Włodarczyk.

Uhonorowanie Polki oraz sześciu innych Europejek wyróżnieniem Barbie Shero ma być odpowiedzią na niesłabnącą potrzebę kreowania i promowania wartościowych wzorców wśród dorastających pokoleń. Docenione osiągnięcia tych wybitnych osobowości to dla milionów dziewczynek i kobiet na całym świecie motywacja do działania i dowód, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Sportsmenka Anita Włodarczyk od lat jest wzorem i inspiruje młodych ludzi. Wyróżnieniem Barbie Shero została doceniona za niezwykłą determinację i upór w dążeniu do celu. Za odwagę i siłę, które pozwoliły jej nie tylko odnosić spektakularne sukcesy, ale także mierzyć się ze sportowymi wyzwaniami. Wybitne okazały się także szczerość i wiarygodność, z jaką Anita wspiera i motywuje młodych sportowców do poszukiwania własnej drogi i konsekwentnej walki o siebie.

Warto mieć marzenia, być upartą w dążeniu do ich realizacji i odnosić sukcesy. Można być kobietą i robić wszystko to, o czym się marzy. W swoim życiu pokonałam długą drogę, mierzyłam się z kontuzjami i presją społeczną. Dziś spotykam się z dziećmi i młodzieżą w szkołach, uczestniczę w akcjach charytatywnych i namawiam do aktywności sportowej oraz poszukiwania własnej drogi – mówi Anita Włodarczyk.

Barbie Shero wskazuje i promuje wartościowe wzorce, nagradzając kobiety za ich siłę i niezależność oraz sposób, w jaki walczą o swoje marzenia i motywują do działania. Polska zajmuje w tym panteonie sław zaszczytne miejsce. Do tej pory w naszym kraju przyznaliśmy trzy takie wyróżnienia. Mamy świadomość, jak ważny społecznie jest to projekt, dlatego nie ustajemy w poszukiwaniach prawdziwych bohaterek, które mogą stać się drogowskazem dla innych – dodaje Danuta Leszko-Rowsell, senior brand manager marki Barbie.

Pierwszą Polką, do której w 2018 r. trafiło wyróżnienie Barbie Shero, była dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska. Doceniono ją za wyjątkową pasję, wewnętrzną siłę oraz determinację w osiąganiu celów, a przede wszystkim za inspirowanie milionów kobiet i młodych dziewczyn do realizacji marzeń. W 2019 r. Barbie Shero trafiła do Iwony Blecharczyk, zawodowego kierowcy samochodów ciężarowych, za odważne marzenia i konsekwencję w ich realizowaniu.

Wyróżnienie Barbie Shero przyznawane jest od 2015 r. inspirującym osobowościom. Do tej pory trafiło niemal do 50 kobiet z 18 krajów. Ta globalna inicjatywa jest nie tylko konceptem na nagradzanie wybitnych kobiet. Ma być przede wszystkim jednym ze sposobów pobudzania u dziewczynek ich nieograniczonego potencjału. Wskazywanie wzorców ma zachęcić je do działania oraz do pokonywania własnych słabości i walki z przeciwnościami losu. Przede wszystkim ma pomóc uwierzyć, że w przyszłości mogą być kimkolwiek zechcą.

  • 4

Anita Włodarczyk Barbie Shero 2021, fot. Mateusz Skwarczek/Agencja Gazeta, zdjęcie dla „Wysokich Obcasów”

fot. Mateusz Skwarczek/Agencja Gazeta, zdjęcie dla „Wysokich Obcasów”

fot. Jason Tidwell Stylist Sheryl Fetrick

fot. Jason Tidwell Stylist Sheryl Fetrick

androstendion

1 miesiąc temu

Bardzo ciekawa inicjatywa Barbie Shero. Lalka wykonana super :)

 

8 marca 2021

7 marca 2021

5 marca 2021