Andrzej Bargiel ambasadorem marki Lotto
  • 1
  • 1
16.06.2020

Andrzej Bargiel ambasadorem marki Lotto

Do grona ambasadorów Totalizatora Sportowego dołączył skialpinista Andrzej Bargiel. Sportowiec współpracował już ze spółką w przeszłości. Teraz ponownie stał się członkiem sportowej rodziny Lotto.

Totalizator Sportowy będzie go wspierał w przygotowaniach do kolejnych wypraw. Kontrakt z Andrzejem Bargielem obejmuje lata 2020–2022.

Współpracę rozpocznie akcja „Lotto Bargiel Challenge”. W jej ramach sportowiec będzie zachęcał do aktywności sportowej, realizacji marzeń, pokonywania własnych barier, wygrywania i sięgania po pozornie nieosiągalne. Wspólny projekt Totalizatora Sportowego i Andrzeja Bargiela ma także wymiar charytatywny.

„Lotto Bargiel Challenge” jest sportowym wyzwaniem skierowanym nie tylko do sympatyków gór. Każdego tygodnia do wykonania będzie inne zadanie nawiązujące do sportowych wartości, tj. siły, wytrzymałości, szybkości, wiedzy, odpowiedzialności i aktywności. Uczestnicy wyzwania będą walczyć o nagrody indywidualne. W ramach akcji Fundacja Lotto im. H. Konopackiej przekaże wybranym ośrodkom sportowym środki finansowe na zakup wyposażenia sportowego. Andrzej Bargiel jako twarz inicjatywy będzie zachęcał do podjęcia wyzwania na profilach marki w mediach społecznościowych.

Decyzja o podjęciu współpracy z Andrzejem Bargielem jest owocem wieloletniej, udanej relacji z najsłynniejszym polskim narciarzem wysokogórskim. Trzykrotny mistrz Polski w skialpinizmie po raz pierwszy związał się z Lotto w 2013 r., kiedy jako pierwszy Polak w historii samotnie zdobył na nartach skitourowych wierzchołek centralny ośmiotysięcznika Sziszapangma i zjechał z niego.

Karierę kontynuował pod skrzydłami Lotto Extreme, gdy w 2014 i 2015 r. bił rekordy w zdobywaniu kolejnych ośmiotysięczników i zjeżdżaniu z nich na nartach – odpowiednio Manaslu i Broad Peak. Światowy rozgłos przyniósł mu jednak zjazd z K2 w 2017 r. Dokonał tego jako pierwszy człowiek na świecie.

  • 1
Andrzej Bargiel

Andrzej Bargiel i Olgierd Cieślik

16 czerwca 2020

15 czerwca 2020