AMS wyjaśnia, dlaczego zablokował billboard pod siedzibą PiS
  • 0
  • 3
21.08.2022

AMS wyjaśnia, dlaczego zablokował billboard pod siedzibą PiS

AMS odmówił Michałowi Marszałowi z „Tygodnika Nie” umieszczenia billboardu koło siedziby Prawa i Sprawiedliwości na ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Teraz firma tłumaczy swoją decyzję.

Przypomnijmy: Michał Marszał, administrator profilu „Tygodnika Nie” na Facebooku prowadził zbiórkę, by wykupić billboard pod siedzibą PiS. Biały napis na czarnym tle miał być skierowany bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego.

(fot. Twitter/TygodnikNie))

Po kilkumiesięcznych negocjacjach Marszał podpisał umowę, reklama miała pojawić się 16 sierpnia. Zamiast tego otrzymał pismo od prawnika AMS z informacją o wycofaniu się z umowy.

AMS postanowił wyjaśnić powody decyzji w oświadczeniu opublikowanym na firmowym fan page’u na Facebooku

„Przekaz przez nasze nośniki reklamowe dociera do wszystkich bez względu na wiek, wykształcenie, postawy życiowe czy poglądy polityczne. Śmiało można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach silnych podziałów społecznych jesteśmy ostatnim medium prawdziwie demokratycznym. W związku z tym podtrzymujemy zasadę, iż nie uczestniczymy w happeningach o charakterze politycznym, które ze swojej istoty muszą mieć charakter konfrontacyjny” – czytamy.

 

AMS argumentuje, że w poprzednich latach wielokrotnie odmawiał publikacji reklam, które mogły mieć negatywny oddźwięk społeczny. Przyznaje też: „zawiodła procedura weryfikacji treści reklam przewidzianych do ekspozycji i przedwcześnie potwierdziliśmy możliwość wywieszenia wzmiankowanej reklamy. Organizatorów akcji bardzo za ten błąd przepraszamy”.

  • 2
AMS zablokował billboard pod siedzibą PiS (fot. Twitter/TygodnikNie)

AMS zablokował billboard pod siedzibą PiS (fot. Twitter/TygodnikNie)

 

20 sierpnia 2022

19 sierpnia 2022