Amnesty International rozpoczyna kampanię „Prawa człowieka łamane są w ciszy”
  • 0
  • 1
23.02.2023

Amnesty International rozpoczyna kampanię „Prawa człowieka łamane są w ciszy”

Kampania łączy różnorodne działania organizacji, planowane z okazji ważnych wydarzeń (m.in. rocznica rosyjskiej inwazji na Ukrainę, publikacja raportu o karze śmierci, publikacja raportu rocznego, Dzień Uchodźcy). Jednocześnie wzmacnia świadomość Amnesty International jako organizacji stojącej na straży praw człowieka.

Nowa kampania ma unaocznić, na czym polega rola organizacji walczącej o prawa człowieka we współczesnym świecie. Hasło pokazuje prostą zależność, a zarazem istotę sprawy. Akty przemocy, łamanie prawa czy nawet najpotworniejsze zbrodnie mogłyby zostać przemilczane i nigdy nie ujrzeć światła dziennego, gdyby nie osoby i organizacje, które je tropią i nagłaśniają – mówi Anna Błaszczak-Banasiak, dyrektorka Amnesty International Polska.

Kampania składa się z dwóch faz

W fazie teaserowej działania skupiają się na pokazaniu tych, o których losach nie słyszymy, bo łamaniu praw człowieka towarzyszy cisza. Faza ujawniająca cel kampanii przedstawia Amnesty International jako organizację, która daje głos tym osobom. Działania prowadzone są w wielu kanałach, m.in. w social mediach (w tym YouTube), na citylightach, w kinach oraz mediach.

Kampanię przygotowała agencja K2Create. Praca nad projektem ruszyła w styczniu. Agencyjny zespół odpowiedzialny za projekt to Michalina Przestrzelska, Anna Michałowska, Weronika Kowalczuk oraz Kamil Markiewicz.

  • 1
Prawa człowieka łamane są w ciszy – przypomina Amnesty International

Prawa człowieka łamane są w ciszy – przypomina Amnesty International

22 lutego 2023