Amino znów ze spotem w TV - Marketing przy Kawie
Amino po dziewięciu latach wraca do reklamy w telewizji
  • 1
  • 3
18.06.2024

Amino po dziewięciu latach wraca do reklamy w telewizji

Kampania marki Amino (Unilever) podkreśla unikatowe smaki zup do gotowania i błyskawicznych. Stawia na humor oraz sympatyczne przedstawienie konsumentów. Po raz ostatni marka reklamowała się w telewizji 9 lat temu.

Ostatnią kampanią telewizyjną Amino była „Zupa Romana”. Nowy spot wykorzystuje kojarzoną z marką kompozycję muzyczną w nowoczesnym wydaniu. Jest także nowe copy, będące przełożeniem wypracowanej strategii.

– Zależało nam, aby marka:

  • powróciła do komunikacji w telewizji w bardziej nowoczesnej, odświeżonej formie,
  • jednocześnie zachowała swój tradycyjny charakter i polskie korzenie.

Stworzyliśmy kampanię, która w prosty i przystępny dla widza sposób łączy te dwa obszary. Z humorem przypomina, że polskość i polskie smaki są fajne. Dzięki użyciu kojarzonej z marką melodii, tym razem w nowym wydaniu, chcieliśmy przywołać pozytywne emocje i wspomnienia. Nowa reklama udowadnia, że Amino to pyszne, polskie smaki dla każdego – mówi Aleksandra Bilska-Domańska, brand manager w Unileverze.

– Rozważaliśmy kilka kierunków, ale badania wyłoniły jasnego zwycięzcę. Postanowiliśmy wysłać list miłosny do polskości. Przedstawić świat marki i jej odbiorców z czułością, ale i z humorem. Pokazać, że tradycyjne polskie smaki nas łączą, uwalniają w nas ciepłe emocje.

Sam proces powstawania spotu także zasługuje na uwagę. Od briefingu do emisji minęło niewiele ponad miesiąc. W tym czasie:

  • stworzyliśmy strategię,
  • przebadaliśmy koncept,
  • sprawnie poprowadziliśmy cały proces, korzystając z integrated shooting matrix.

Ten ostatni zapewnia sprawną pracę na każdym etapie i z góry planowane tworzenie form uwzględniających charakterystykę każdej platformy i placementu – komentuje Aleksandra Kuczyńska, account director w That One Agency, która przygotowała kampanię.

Planowaniem i zakupem mediów zajął się Mindshare, produkcję treści wideo zrealizowało F25.

  • 3
Amino po 9 latach wraca do komunikacji w telewizji

Amino po 9 latach wraca do komunikacji w telewizji

Amino po 9 latach wraca do komunikacji w telewizji
Amino po 9 latach wraca do komunikacji w telewizji

18 czerwca 2024

17 czerwca 2024